header image
Aktualności arrow KOŁO FILMOWE TRÓJKI
KOŁO FILMOWE TRÓJKI
Z Korsakiem przez las-premiera filmu naszych uczennic
Napisał nauczyciel   
 
 W marcu,  w Izbie pamięci Włodzimierza Korsaka w Kłodawie odbyła się premiera filmu animowanego pt. „Z Korsakiem przez las”, którego twórcami są uczennice z Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 w Gorzowie Wlkp. pod opieką Liderki Małgorzaty Miszczak.

 Relacja filmowa z Premiery

 

Gospodarze wydarzenia, pracownicy Nadleśnictwa Kłodawa, Nadleśniczy pan Tomasz Kalembkiewicz, Zastępca Nadleśniczego pan Tadeusz Szyszko oraz pani Katarzyna Grześkowiak, starszy referent do spraw edukacji leśnej dołożyli wszelkich starań, by dzień premiery filmu uczniów stał się dla nich niezapomniany. I taki był za sprawą atmosfery, która zapanowała tego dnia w Korsakówce. Wśród zaproszonych gości byli m.in. pani Helena Skonieczka - wnuczka Włodzimierza Korsaka, pan Eugeniusz Dobaczewski - wnuk Włodzimierza Korsaka, pan Jan Majewski - Przewodniczący Gorzowskiego Oddziału SITLiD (Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa), pan Władysław Chrostowski - specjalista z zakresu ochrony zabytków, były wojewódzki konserwator zabytków, pani Zofia Nowakowska - założycielka Klubu Pioniera Miasta Gorzowa, przyjaciółka i osoba szeroko promująca pamięć o Włodzimierzu Korsaku, pani Monika Kowalska z Muzeum Lubuskiego w Gorzowie Wlkp., z działu historii i regionu, pan Janusz Hwozdyk, dyrektor ZSO nr 3 w Gorzowie Wlkp.
 
Nie mogło zabraknąć najważniejszych w tym dniu- uczniów szkół podstawowych z Gorzowa i Kłodawy, czyli widowni dziecięcej, do której kierowany jest film o Korsaku. To oni byli pierwszymi, którzy wypowiadali się na temat filmu zaraz po jego projekcji, zakończonej gromkimi brawami. Oliwia z klasy 4 c SP 17 podkreśliła, „że film jest bardzo fajny i że warto go pokazać innym dzieciom. Przybliża postać Korsaka, pokazuje jakim człowiekiem był  na co dzień, co robił w swoim życiu i czym się pasjonował…”, Amelia z tej samej klasy powiedziała: „przygody pana Korsaka, które są pokazane w filmie są bardzo ciekawe i pouczające, bo można z nim zwiedzać las i wiele się od niego nauczyć. I dobrze, że uczniowie zrobili taki film, bo przyda się innym, by dowiedzieli się jak bardzo ciekawe było życie pana Korsaka…”
Także pozostali goście byli pod wrażeniem obrazu filmowego, który zrealizowała młodzież z Trójki. Podkreślali jak ważne jest to, że powstał film, który przybliża postać wielkiego miłośnika przyrody, jakim był Włodzimierz Korsak właśnie młodym pokoleniom, które będą odwiedzać Korsakówkę. Wnukowie obecni na premierze nie kryli swojego uznania dla twórców filmu, doceniając ogrom pracy, zaangażowania i serce włożone w jego realizację.
 
Jak podkreśliła pani Monika Kowalska z Muzeum Lubuskiego, inicjatywa ta z pewnością przyczyni się do lepszego poznania i popularyzacji wiedzy na temat postaci Włodzimierza Korsaka – pisarza, artysty, przyrodnika, podróżnika, pioniera ochrony przyrody i pioniera miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
W trakcie spotkania można było usłyszeć ciekawe opowieści oraz anegdoty związane z postacią Korsaka, które zaprezentowali jego najbliżsi. Ostatnim punktem wydarzenia było oglądanie wystawy poświęconej życiu i twórczości Włodzimierza Korsaka, człowieka który całe swoje życie poświęcił polskiej przyrodzie.
Szkoła z Filmoteką ma coś specjalnego!
Napisał nauczyciel   

 

Razem z nami zaprasza gorzow24.pl !

 

 
Podsumowanie działań filmowców Trójki w Warszawie!
Napisał nauczyciel   
 

Jak zakończyć całoroczne działania filmowe Pracowni Filmoteki Szkolnej? Najlepiej w Warszawie, na Festiwalu!

 12 i 13 czerwca w Warszawie odbył się 8. Festiwal Filmoteki Szkolnej, w którym wzięło udział 200 uczniów i nauczycieli z ponad 40 miejscowości z całej Polski. Wśród zaproszonych po raz kolejny znaleźli się filmowcy z Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 w Gorzowie Wlkp. Uczennice z pierwszej klasy III LO, Wanessa, Karolina i Julka wraz z liderką Filmoteki Szkolnej, Małgorzatą Miszczak prezentowały tam efekty całorocznej pracy z filmem, który towarzyszył projektowi Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzowa Wlkp., prowadzonemu w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 w ramach programu edukacyjnego Filmoteka Szkolna. Efekty całorocznej pracy TRÓJKA FILM PROJEKT? To oczywiście filmy uczniów- cztery ukończone i kolejne dwa, jeszcze w trakcie realizacji. Do licznych działań filmowych Pracowni Filmoteki Szkolnej doliczyć należy również Filmową Grę Miejską, w której uczestniczyło razem z organizatorami około 90 uczniów i nauczycieli ze szkół z Gorzowa i okolic.

 
W Warszawie, na uroczystej gali w kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej, organizatorzy Festiwalu przedstawili grupę z Gorzowa: „TRÓJKA FILM PROJEKT" to weterani naszego festiwalu. Przyjechali, by opowiedzieć nam o tegorocznych działaniach, które, jak to zwykle bywa w gorzowskiej Pracowni Filmoteki Szkolnej, były intensywne i ambitne. Uczestnicy projektu brali udział w zajęciach teoretycznych z wiedzy o filmie oraz praktycznych, związanych z realizacją i montażem krótkich etiud filmowych (fabuły, dokumentu lub animacji)."
Potem już były tylko atrakcje przygotowane przez organizatorów Festiwalu. Między innymi pokaz filmu „Komunia" w reżyserii Anny Zameckiej, doceniony na arenie międzynarodowej, zwycięzca MFF w Locarno i Warszawskiego Festiwalu Filmowego w kategorii film dokumentalny oraz laureat Orła za najlepszy film dokumentalny ubiegłego roku. Po projekcji odbyło się inspirujące spotkanie z autorką zdjęć Małgorzatą Szyłak.
 
 Kolejny punkt to wizyty studyjne w: Archiwum Filmoteki Narodowej, DI Factory, Human Ark, Studiu Miniatur Filmowych i WFDiF. Podczas spotkań w instytucjach filmowych uczniowie zdobyli wiele ciekawych informacji z dziedziny filmu. Gorzowianki uczestniczyły w warsztatach charakteryzacji filmowej w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, prowadzonych przez specjalistów pracujących, na co dzień w branży filmowej. Miały okazję pogłębić swoje zainteresowania sztuką filmową i poznać specyfikę poszczególnych zawodów filmowych.
 
Kolejnego dnia swoje drzwi dla uczestników Festiwalu otworzyła Warszawska Szkoła Filmowa, w której odbyły się warsztaty dla uczniów i nauczycieli. Młodzież miała okazję sprawdzić się jako aktorzy, ale i ćwiczyć montaż, scenariopisarstwo, sztukę operatorską, dowiedzieć się o organizacji i programowaniu festiwalu filmowego, promocji filmu, krytyce filmowej i tworzeniu wideobloga. Nauczyciele doświadczyli zjawiska wirtualnej rzeczywistości oraz dowiedzieli się, jak edukacyjnie wykorzystać potencjał filmu artystycznego.
 
Młodzież zdobyła na festiwalu wiele nowych i cennych doświadczeń, które z pewnością pozwolą im rozwinąć swoją pasję i dadzą siłę do podejmowania kolejnych działań filmowych. Jest to wspaniałe przedsięwzięcie i mamy nadzieję, że wrócimy tam za rok!
Festiwal Filmoteki Szkolnej jest wspólnym projektem Filmoteki Narodowej (od 1 czerwca Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego), Centrum Edukacji Obywatelskiej i Warszawskiej Szkoły Filmowej organizowanym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
 Małgorzata Miszczak, liderka Filmoteki Szkolnej
III FILMOWA GRA MIEJSKA ZA NAMI!
Napisał nauczyciel   
 
2 czerwca 2017 r. odbyła się w Gorzowie III Filmowa Gra Miejska zorganizowana przez Pracownię Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3. I jak zgodnie mówią uczestnicy oraz organizatorzy, ta gra na długo zostanie w naszej pamięci. Trzynaście drużyn z gorzowskich szkół: I LO, Gimnazjum nr 13, Gimnazjum nr 20, Zespołu Szkół Elektrycznych, Zespołu Szkół Gastronomicznych, Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Różankach, III LO, Gimnazjum nr 6, Gimnazjum nr 3, Katolickiego Liceum św. Tomasza z Akwinu, Zespołu Szkół Mechanicznych, miało okazję wejść do TRZECIEGO WYMIARU i uczestniczyć w interaktywnym spacerze po mieście śladami niezapomnianych filmów S-F.  Uczestnicy Gry wkroczyli w świat popularnych filmów, takich jak „Avatar”, „Matrix”, “Sala Samobójców”, „Iluzja” „Strażnicy Galaktyki”, „Z archiwum X”, „Podróż na Księżyc” i rozwiązywali ciekawe zadania sprawdzające wiedzę o tych filmach. Uczniowie musieli wykazać się również kreatywnością, poczuciem humoru i sprawnością fizyczną. Aktywnie i dzielnie  towarzyszyli im opiekunowie, którzy zgłosili grupy do tegorocznej gry.
 

 Pod Dominantą gracze budowali unikalny statek kosmiczny, w Parku Kopernika szukali za pomocą przydatnych aplikacji mobilnych śladów obecności tajemniczej Banshee, a w Pracowni Filmoteki Szkolnej tworzyli ekipę filmową, która miała zadanie sfilmować i odegrać scenę z „Sali Samobójców” J. Komasy. Nie można pominąć również iście magicznej stacji w Księgarni “Versus”, przystanek Avatarów przy MOS-ie, muzycznego zakątka w “Elvisie” i labiryntu rodem z “Matrixa” w TMA zone! Po prawidłowo zaliczonym filmowym zadaniu, uczestnicy mogli również wykazać się wiedzą o naszym mieście, które w tym roku świętuje 760-lecie.

 
 
 Nikt nie ukrywał pozytywnego zaskoczenia, a uśmiechy uczestników były dla organizatorów dowodem na to, że ich praca nie poszła na marne. Duże zainteresowanie tym wydarzeniem również pokazuje, z jaką aprobatą została przyjęta inicjatywa Filmowej Gry Miejskiej w Gorzowie. Jedno jest pewne, że świat filmów przyciągał, przyciąga i będzie przyciągać wielu młodych  pasjonatów kina!
 
 

Koordynatorzy III Filmowej Gry Miejskiej: Małgorzata Miszczak, Renata Smilgin - Roszczyk, Grzegorz Trześniowski

Partnerzy III Filmowej Gry Miejskiej: TMA Zone, Miejski Ośrodek Sztuki, Sklep Muzyczny Elvis, Koło Teatralne „As” ze Szkoły Podstawowej nr 17, Księgarnia Versus.

Lokalni Sponsorzy: Biuro Promocji Miasta, Filharmonia Gorzowska, Kino 60 Krzeseł, Kino Helios, Kino Cinema 3D, Rada Rodziców III LO, TMA Zone, Macmillan.

 
 

Filmowa Gra Miejska w Gorzowie Wlkp. realizowana jest w ramach projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!” we współpracy z Filmoteką Narodową i Centrum Edukacji Obywatelskiej przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

A tymczasem, do zobaczenia na następnej Filmowej Grze Miejskiej!

 Julia Kłosek

Piszą o naszej grze!- kliknij

i tutaj


 

 

Zaczynamy odliczanie do III Filmowej Gry Miejskiej
Napisał nauczyciel   
Dobrze znać filmy i miasto, wtedy zabawa może przynieść świetny skutek... Przeczytaj więcej-http://www.gorzow24.pl/news/1/z-miasta/2017-05-24/miasto-z-matrixa-3642.html
 
Zbliża się...
Napisał nauczyciel   
 
Trójka Film Projekt w akcji!
Napisał nauczyciel   
Fabuły, animacja wycinankowa, animacja z wykorzystaniem myślenia wizualnego i technik sketchnotingu... Grupy projektowe działają, uczą się i dobrze bawią. Zdobywają umiejętności związane z realizacją filmu, pracą w grupie. Każdy uczeń ma szansę stać się aktorem, scenarzystą, reżyserem, operatorem czy scenografem.
Trójka Film Projekt to warsztaty filmowe towarzyszące projektowi Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzowa Wlkp., prowadzone w Pracowni Filmoteki Szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3.
 
 
 
 
 
Warsztaty filmowo-scenariuszowe w ramach programu Wędrujący filmoznawcy Filmoteki Szkolnej
Napisał nauczyciel   
 

Kolejne warsztaty filmowe z filmoznawcą za nami! Tym razem scenarzystka, pani Marta Matuszak uczyła nas analizować  filmy pod kątem środków formalnych. Oto szczegóły warsztatów

1. Podstawy języka filmowego. Rozpoznawanie elementów języka filmowego w materiale filmowym

  • plany filmowe
  • ujęcie, scena, sekwencja
  • jak praca kamery kreuje rzeczywistość filmową
  • mastershot, duble i kontrplany oraz sekwencja montażowa

2. Czym jest tzw. „struktura trzech aktów i punktów zwrotnych" oraz tzw. „podróż bohatera"

3. Scenariusz -format i sposób zapisu -ćwiczenia praktyczne

Warsztaty z panią Martą Matuszak zakończyliśmy tworzeniem własnych storyboardów, prezentowaliśmy je i wspólnie omawialiśmy. Przed nami realizacja etiud filmowych w grupach projektowych. Wiedza, którą zdobyliśmy na warsztatach niebawem zostanie przez nas wykorzystana praktycznie.

W warsztatach filmowo-scenariuszowych brali udział gimnazjaliści i licealiści oraz nauczyciele gorzowskich szkół.


Przy Warszawskiej dzieje się coś niebywałego - tak o nas piszą!
Napisał nauczyciel   


Trójka Film Projekt
Napisał nauczyciel   
Trójka Film Projekt to warsztaty filmowe towarzyszące projektowi Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzowa Wlkp., prowadzone w Pracowni Filmoteki Szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3. Uczestnikami są uczniowie gimnazjum i liceum, którzy biorą udział w zajęciach teoretycznych z wiedzy o filmie oraz praktycznych, związanych z realizacją i montażem krótkich etiud filmowych (fabuły, dokumentu lub animacji). Każdy uczeń ma szansę stać się aktorem, scenarzystą, reżyserem, operatorem czy scenografem.
Młodzi filmowcy organizują również wieczór filmowy w Pracowni Filmoteki Szkolnej, podczas którego odbywa się projekcja wybranego przez uczniów filmu oraz panel dyskusyjny.
Ponadto projektują plakat filmowy, korzystając z ciekawych narzędzi oraz aplikacji internetowych oraz przygotowują prezentację multimedialną o środkach filmowych zastosowanych w danym obrazie. Aby nawiązać do problemu, który pokazuje film zapraszają gościa specjalnego - eksperta z wybranej dziedziny, który prowadzi dyskusję z młodymi widzami po seansie.
Doskonałą okazją do poszerzenia horyzontów młodych filmowców Trójki są spotkania z „Wędrującymi Filmoznawcami Filmoteki Szkolnej", którzy przyjeżdżają do naszej szkoły i prowadzą warsztaty w ramach programu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Podczas spotkań młodzież aktywnie angażuje się w twórcze działanie poznając tajniki sztuki filmowej. Zajęcia projektowe rozwijają postawy twórcze, pasje filmowe i fotograficzne. Pobudzają kreatywność, wrażliwość oraz wyobraźnię.
W wyjątkowych spotkaniach z filmoznawcami uczestniczą również zaproszeni uczniowie ze szkół ponadpodstawowych oraz nauczyciele z sieci pasjonatów edukacji filmowej w Gorzowie.
Małgorzata Miszczak
Liderka Filmoteki Szkolnej

Wieczór z dobrym filmem
Napisał nauczyciel   
 
 

Wieczór filmowy pełen wrażeń! Gościowi specjalnemu - Pani psycholog Jowicie Marzec, która prowadziła panel dyskusyjny na temat: Jak to jest być "innym" i nie radzić sobie z otaczającą rzeczywistością? oraz licznie przybyłym szkolnym kinomaniakom dziękują organizatorzy- grupa filmowa ZANIMOWANI.

 
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 16 z 106
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 3 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: