header image
Aktualności arrow KOŁO FILMOWE TRÓJKI
KOŁO FILMOWE TRÓJKI
Zakończyliśmy realizację filmu!
Napisał nauczyciel   
 
 Praca była ciężka, ale udało się! Właśnie zakończyliśmy realizację filmu pt. "Druga szansa", który weźmie udział w konkursie w ramach III Gimnazjalnych Spotkań Filmowych organizowanych przez naszą szkołę oraz Miejski Ośrodek Sztuki. Właśnie tam odbędzie się premiera. Filmy, które zostały nadesłane z całego województwa, a jest ich kilkanaście, będzie oceniać profesjonalne filmowe jury.
Co będziemy wspominać? Na pewno zabawną atmosferę, zwłaszcza gdy powtarzaliśmy wiele razy jedno ujęcie, i powagę, która nam towarzyszyła, kiedy graliśmy sceny związane z uczuciem smutku... Na szczęście nasi aktorzy radzili sobie i z jednym i z drugim doskonale. W naszej ekipie filmowej oprócz aktorów ciężką pracę wykonali również: operatorzy kamery, oświetleniowcy, scenografowie, sekretarka planu i inni. Przekonaliśmy się, że film to praca, w której uczestniczy wiele osób od siebie zależnych i każdy ma określone zadanie, za które jest odpowiedzialny.
Ekipa filmowców, pracujących nad filmem pt. „Druga szansa": Sandra Mińczuk, Damian Kaźmierczak, Julia Miszczak, Patrycja Sokół, Daria Rybarczyk, Iwona Janas, Barnaba Gut, Aleksandra Lechocka, Iwona Kubiak, Kamila Grusza, Anita Aksentowicz, Michał Gajda, Jakub Opora, Paulina Janas.
Jula Miszczak
Premiera filmu w szkole odbędzie się na I festiwalu filmów uczniów w maju 2013r. Przy tej okazji apelujemy o wymyślenie nazwy festiwalu! Im bardziej oryginalna tym lepiej!

Wracamy do pracy...
Napisał nauczyciel   
Drodzy filmowcy!

Niestety nasze wcześniejsze plany związane z realizacją filmu musiały ulec zmianom. W związku z tym od jutra czeka nas dużo pracy! Oto plan naszych spotkań: 

07.02.13, czwartek  godz. 13.30

KRĘCIMY SCENY:

 • Ogłoszenie
 • Lekcja
 • Spacer

08.02.13, piątek godz. 14.20

KRĘCIMY SCENY:

 • Spotkanie przed balem 
 • Bal
NA  BAL PRZYNOSIMY:

balony- Julia, Patrycja, serpentyny- Ola, słuchawki- Damian, muzyka na bal- Paulina, magnetofon, bibuła- Michał i Barnaba,napis BAL- Patrycja i Daria

Jeśli macie pomysł, jakie rzeczy przydałyby się jeszcze do sceny BAL – po prostu je przynieście. PRZYPOMINAMY! Chłopcy są ubrani w białe koszule, a dziewczęta w sukienki.

10.02.13 sobota 9.30 (Tylko Sandra, Daria, Julka)

KRĘCIMY SCENY:

 • W pokoju Anki

Już niedługo premiera filmu... A my nie mamy tytułu... Pomyślcie i czekam na Wasze propozycje.

Opiekun koła filmowego – M. MiszczakJeden dzień z pracy filmowców...
Napisał nauczyciel   

 
Pomysłowi, pracowici i cierpliwi- oto cechy naszych filmowców realizujących film pod roboczym tytułem "Skarb". Scenariusz filmu opowiada o gimnazjalistce, która w nieoczekiwany sposób traci cenną pamiątkę. Czy przyjaciele przyjdą jej z pomocą i czy uda im się odnaleźć zagubioną rzecz? Czy ta przygoda pomoże jej zrozumieć, że skarbem może być nie tylko rzecz materialna? Kto z jej otoczenia odkryje, że w życiu warto być uczciwym? O tym przekonacie się już niedługo, ponieważ już niebawem premiera filmu! Trzymajcie kciuki, bo przed nami jeszcze mnóstwo pracy: realizacja zdjęć, montaż filmu. Na szczęście nasza ekipa filmowa rwie się do działania i z wykonaniem tych zadań na pewno nie będzie problemu.
Prosto z planu filmowego - Jula Miszczak

Ogłoszenie koła filmowego
Napisał Kuba Kruszakin, IIa   

Uwaga, filmowcy!

Informujemy, że kręcenie filmu pt. „Skarb” odbędzie się:

·      - 29 stycznia 2013 r. (wtorek), godz. 15:15

·      - 31 stycznia 2013 r. (czwartek), godz. 13:30

·      - 2 lutego 2013 r. (sobota), 9:45 (plener)

·      - 2 lutego 2013 r. (sobota), 12:00 (całość w szkole, bal)

Opiekun koła filmowego – M. Miszczak


Ferie z filmem
Napisał nauczyciel   
   Uwaga Filmowcy z Trójki!
 Jutro (12 stycznia 2013) o godz. 13.30  zapraszamy na CASTING do nowego filmu "Skarb". Zbiórka pod szkołą. Czekamy na Was!
Nietrudno zostać pozytywnym e-ambasadorem w Sieci! Wystarczy zrobić film!
Napisał nauczyciel   
Dla filmowców z naszej szkoły zadanie to okazało się na tyle łatwe, że Komisja Konkursowa w składzie: Przewodniczący - podinsp. Zbigniew Pytka - Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.oraz Członkowie Komisji: p.Iwona Bydłowska - Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., p.Emil Błaszkowski - Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp., p.Piotr Wiśniewski - Fundacja Contra Crimen w Gorzowie Wlkp. postanowiła przyznać nam drugie miejsce!

Na Konkurs należało zrealizować spot telewizyjny pn. „Jestem e-ambasadorem w Sieci" w formie filmu lub animacji.  Nagrodzony film pt."Zanim klikniesz", którego autorami są uczniowie z koła filmowego to animacja zrealizowana metodą poklatkową. Trzytygodniowej pracy nad żmudnym, ale ciekawym procesem powstania filmu lalkowego oddawali się uczniowie: Iwona Janas, Ola Lechocka, Julia Miszczak, Barnaba Gut, Michał Gajda i Jakub Przybylski.
Druga ekipa filmowa, w skład której weszli: Julia Ulańska, Jakub Opora i Marta Matwij otrzymała zasłużone wyróżnienie za film pt." Cyberpopularność". To też duży sukces!
Nagrody zdobyte na konkursie to tablety i oprogramowanie do montażu filmów, które na pewno przydadzą się do pracy koła filmowego przy kolejnych filmowych realizacjach, które już teraz planujemy!
Organizatorem Konkursu jest Fundacja Contra Crimen w Gorzowie Wlkp. i Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., a współorganizatorami Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. oraz Centrum Filmowe HELIOS w Gorzowie Wlkp.
Również w Finale Konkursu na Spot Telewizyjny pn. „NARKOTYKI - rozmazane życie". film animowany pt. "Zabójcze zioło" zrealizowany przez naszych filmowców: Iwonę Janas, Olę Lechocką, Barnabę Gut, Kubę Przybylskiego, Michała Gajdę i Kubę Oporę został wyróżniony spośród 24 innych filmów z całego województwa. Gratulujemy i życzymy dalszych filmowych sukcesów!

 Opiekun koła filmowego: M. Miszczak

SKARB DLA KAŻDEGO CO INNEGO ZNACZY
Napisał nauczyciel   
 
Napisz opowiadanie, na podstawie którego powstanie scenariusz do filmu pt."SKARB DLA KAŻDEGO CO INNEGO ZNACZY". Film ten weźmie udział w konkursie filmowym w ramach III Gimnazjalnych Spotkań Filmowych pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.
Jeśli czujesz się na siłach możesz od razu zabrać się za pisanie scenariusza, tym samym wejdziesz w skład naszej ekipy filmowej!
Na Wasze opowiadania i scenariusze czekamy do 30 listopada 2012r. Gotowe prace można przesyłać na adres lub przynieść wydrukowane do opiekuna koła filmowego p. M. Miszczak.
Na autorów najciekawszych prac czekają punkty z zachowania oraz za aktywność na zajęciach artystycznych!

Nasz film w Finale!
Napisał nauczyciel   
 

Zakończył się I etap Konkursu na Spot Telewizyjny pn. „NARKOTYKI - rozmazane życie". Spośród 24 filmów, których autorami jest młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego do Finału komisja wybrała 6 spotów. Wśród nich jest film animowany pt. "Zabójcze zioło" zrealizowany przez naszych filmowców: Iwonę Janas, Olę Lechocką, Barnabę Gut, Kubę Przybylskiego, Michała Gajdę i Kubę Oporę (opiekun grupy-p. M. Miszczak)

Gratulujemy młodym filmowcom i trzymamy kciuki za nasz film w Finale Konkursu, który odbędzie się 30 listopada 2012 r. w kinie Helios w Gorzowie Wlkp.

 Oto lista 6 filmów wybranych spośród 24!

 •  „Ucieczka", P. Stachowiak Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku
 • „Nie bądź obojętny", A. Tuczyńska Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp.
 • Jeśli „bierzesz" potrzebujesz pomocy!, D. Bieniarz Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Rzepinie
 • „Dopóki żyjesz jest jeszcze nadzieja", P. Brzózka Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Rzepinie
 • „Zabójcze zioło", A. Lechocka Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp.
 • „Hot - Dog", Szymon Krawiec Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku
Nasze filmy pokażą na Festiwalu Filmów Frapujących!
Napisał nauczyciel   
 Miło nam zakomunikować, że na Festiwalu Filmów Frapujących, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Sztuki pokazane zostaną produkcje filmowe uczniów z naszego gimnazjum.
Zapraszamy już dziś od godziny 15.00 do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na film pt. Nowa, którego autorkami są Siatkarki z II b.
W sobotę natomiast wśród innych ciekawych produkcji filmowych zostaną zaprezentowane nasze filmy animowane pt. Legendy gorzowskie.
Cieszymy się, że filmowcy z Trójki zostali zauważeni, a ich filmy docenione udziałem w pokazie Festiwalu Filmów Frapujących.

Zachęcamy do udziału w Festiwalu. Przed wami pokazy konkursowe i pozakonkursowe, spotkanie z kinem węgierskim, filmy dla dzieci, produkcje Studia Munka, pokazy specjalne i dyskusje z twórcami, koncert "Żółtych kalendarzy", spektakl "Alicja w lustrach" Teatru U Przyjaciół.

Miejsca festiwalowe:
- Miejski Ośrodek Sztuki: Kino 60 krzeseł, sala multimedialna, Active Space, ul. Pomorska 73
- Art Cafe, ul. Teatralna 9
- WiMBP, s 216, ul. Sikorskiego 107
Wstęp na wszystkie projekcje i wydarzenia w ramach FFF - wolny
Szczegóły i program Festiwalu znajdziecie na www.mosart.pl

Koło Filmowe
Napisał nauczyciel   
  Uwaga Trójkowi Filmowcy!  

W bieżącym roku szkolnym rozpoczynamy kolejną filmową przygodę! Oprócz ciekawych projektów związanych z realizacją etiud fabularnych, czeka nas praca nad animacjami różnymi technikami.

Zapraszamy w poniedziałki od godz. 14.20 do 16.30 na zajęcia koła filmowego. Przynieście ze sobą plastelinę, różnego rodzaju materiały (skrawki tapet, tkanin do zrobienia makiet, elastyczny drut do zrobienia szkieletu postaci), nie zapomnijcie o dobrych humorach! Pod koniec roku szkolnego planujemy I Szkolny Festiwal Filmów- więc jest co robić!

Zapraszam!

Opiekun koła-M.Miszczak


Mamy III miejsce w Polsce! Brawo filmowcy z Trójki!
Napisał nauczyciel   
20 - 22 maja 2012r. przedstawicielki trójkowej ekipy filmowej: Paulina Janas, Julia Miszczak i Daria Pulkowska razem z p. Małgorzatą Miszczak wyruszyli do stolicy na Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie IDEA 2012, aby walczyć o tytuł laureata. Zanim jednak dostały się do finału musiały pokonać 420 drużyn z całej Polski! W finale konkursu w którym uczestniczyło 20 drużyn również nie było łatwo ponieważ poziom przedsięwzięć naszych rywali okazał się bardzo wysoki.
Hasłem przedsięwzięcia uczennic z naszego gimnazjum było: Nie taki smok straszny- jak go Trójka animuje! Jak się łatwo można domyśleć to właśnie filmy animowane LEGENDY GORZOWA były najważniejszym elementem przedsięwzięcia. Jednak nie można było ich w całości zaprezentować przed Komisją konkursową, co byłoby z pewnością najłatwiejsze.
Regulamin Konkursu zakłada, że uczestnicy przygotowują następujące materiały do oceny: szczegółową dokumentację przedsięwzięcia, prezentację graficzną, prezentację multimedialną oraz prezentację na żywo przed komisją. W tym roku przeprowadzono również indywidualne rozmowy uczestników Konkursu z członkami Jury.
Reprezentantki Gimnazjum nr 3 poradziły sobie wspaniale, wykazując kreatywność i zaangażowanie, umiejętności aktorskie, wokalne i przedsiębiorcze, które okazały się niezbędne do zdobycia tytułu laureata konkursu. Komisja była oczarowana występem dziewczyn i postanowiła przyznać im III miejsce!
 
Podsumujmy:
 • podjęliśmy działanie na rzecz lokalnego środowiska, które promuje miasto odkrywając historię jego pięknych zakątków- to zainspirowało nas do pracy nad przedsięwzięciem
 • stworzyliśmy ciekawe, wartościowe i atrakcyjne narzędzie edukacyjne (filmy animowane), zdobywając przy tym wiedzę i umiejętności dotyczące zawodów związanych z filmem,
 • rozbudziliśmy u siebie pasję filmową,
 • rozwinęliśmy umiejętność pracy w grupie, współpracy z instytucjami zewnętrznymi
 • rozwinęliśmy umiejętność prezentowania naszych pomysłów i efektów swojej pracy (Premiera filmów w Kinie 60 Krzeseł),
 • zdobyliśmy III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie IDEA 2012!
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 81 - 96 z 105
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 45 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: