header image
Aktualności arrow Siatkarski Ośrodek Szkolny
Siatkarski Ośrodek Szkolny
Turniej mini-siatkówki dwójek
Napisał nauczyciel   
 
  W sobotę 7 lutego bieżącego roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Dąbrowskiego zorganizowano Turniej mini-siatkówki „2" chłopców szkół podstawowych. Organizatorem rozgrywek był Siatkarski Ośrodek Szkolny (S.O.S.) przy Gimnazjum nr 3, SP nr 1 oraz gorzowski Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.
 Zawody zorganizowano dla chłopców z klas 4 gorzowskich szkół podstawowych. Celem turnieju było zachęcenie dzieci do gry w piłkę siatkową, porównanie umiejętności siatkarskich oraz konsultacje trenerów. W turnieju wzięli udział reprezentanci siedmiu gorzowskich szkół podstawowych, w których prowadzone są zajęcia szkoleniowe z zakresu piłki siatkowej. Łącznie do udziału zgłoszono 40 dzieci grających w 18 zespołach. Rozegrano 78 spotkań, które sędziowali uczniowie Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego.
   
 
 W rozgrywkach 1 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5 (2 zespół), druga była SP 10 (1 zespół), a na trzecim miejscu uplasował się zespół SP nr 1 (1 zespół).
Serdeczne podziękowania za pomoc organizacji turnieju Jerzemu Bogucie, Piotrowi Wójciakowi i Marcinowi Kurysiowi oraz zawodnikom S.O.S Gorzów Wlkp.
Tomasz Gornow
Trener S.O.S w Gorzowie Wlkp.
Turniej minisiatkówki
Napisał nauczyciel   
 
W sobotę 29 listopada bieżącego roku w hali sportowej OSiR przy ulicy Słowiańskiej zorganizowano Turniej minisiatkówki chłopców szkół podstawowych. Głównym organizatorem rozgrywek był Siatkarski Ośrodek Szkolny (S.O.S.) przy Gimnazjum nr 3. Współorganizatorami byli również Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Gorzowie Wlkp.
 Zawody rozegrano dla chłopców z klas 5 i 6 gorzowskich szkół podstawowych. Był to pierwszy turniej cyklicznych rozgrywek rozgrywanych na przełomie całego roku szkolnego, których nadrzędnym celem jest zachęcenie dzieci do gry w piłkę siatkową oraz wyłonienie najbardziej uzdolnionych do szkolenia w gorzowskim S.O.S-ie. W turnieju wzięli udział reprezentanci 9 Gorzowskich szkół, w których prowadzone są zajęcia szkoleniowe z zakresu piłki siatkowej. Łącznie do udziału zgłoszono 87 dzieci reprezentujących 24 zespoły (13 w kategorii „4" siatkarskich i 11 w kategorii „3" siatkarskich). Rozegrano 66 spotkań.
W rozgrywkach „trójek siatkarskich" 1 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1, druga była SP 15 (1 zespół), a na trzecim miejscu uplasował się zespół SP 17 (1 zespół).
W kategorii „4" siatkarskich przeprowadzono rozgrywki grupowe w których triumfowały zespoły SP 17( 1 zespół) i SP 13 ( 1 zespół).
 
 Składam serdeczne podziękowania za pomoc organizacji turnieju pracownikom Zakładu Gier Sportowych oraz studentom Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej oraz pracownikom Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Gorzowie Wlkp.
Tomasz Gornow
Trener S.O.S w Gorzowie Wlkp.


S.O.S Gimnazjum nr 3 szkoli nauczycieli
Napisał nauczyciel   
15.11.2014r. Szkolny Ośrodek Siatkarski przy Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp. zorganizował warsztaty dla nauczycieli wychowania fizycznego z powiatów gorzowskiego, strzelecko-drezdeneckiego, sulęcińskiego i międzyrzeckiego z podstaw nauczania piłki siatkowej.
 
Szkolenie to było skierowane do osób chcących prowadzić zajęcia z piłki siatkowej w klasach IV-VI szkoły podstawowej. W murach szkoły przybyłych przywitał dyr. Gimnazjum nr 3 Zbigniew Prędkiewicz.
W pierwszej części zajęć koordynator wojewódzki Zbigniew Zarzeczny przedstawił zasady organizacji S.O.S -ów, przekazał podstawowe informacje na temat portalu MAS oraz powoływania Akademii Siatkówki i szkół partnerskich. Trenerzy pokazali na czym polega ich praca przy wykorzystaniu portalu, kamer wideo, zaprezentowano filmy szkoleniowe i promujące gorzowski S.O.S.
W części praktycznej fizjoterapeutka Marlena Anton przeprowadziła zajęcia z podstaw treningu funkcjonalnego, a trenerzy S.O.S. Tomasz Gornow i Waldemar Malinowski przeprowadzili zajęcia obejmujące zagadnienia postawy siatkarskiej, przemieszczania się, odbić sposobem górnym i dolnym. W treningu uczestniczyli uczniowie I klasy S.O.S w Gorzowie Wlkp.
Szkolenie jest jednym z cyklu trzech szkoleń zaplanowanych w roku szkolnym 2014/15, a ich uczestnicy otrzymają dodatkowo zaświadczenie o ukończeniu formy doskonalenia zawodowego wydane przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. W szkoleniu wzięło udział 21 nauczycieli.

Nasi tam byli! Mistrzostwa Świata w Siatkówce 2014!
Napisał nauczyciel   
 

 
 
 
 
 
 

Turniej ORLIK VOLLEYMANIA 2014
Napisał nauczyciel   
   
  30 maja 2014 r. na boiskach szkolnych odbył się TURNIEJ WOJEWÓDZKI DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW - ORLIK VOLLEYMANIA w mini siatkówce -klasy VI i młodsze.
 Organizatorem turnieju byli trenerzy S.O.S o raz trenerki z naszej szkoły. W turnieju wzięło udział 20 drużyn mieszanych (2 dziewczynki i 2 chłopców) z województwa Lubuskiego. Zespoły zostały podzielone na 3 grupy w których rozgrywali mecze każdy z każdym.
 
 
Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy stworzyły grupę finałową, z której zwycięzca awansował do finału makroregionalnego. Po zaciętej walce pierwsze miejsce w turnieju wywalczyła drużyna UKS „Trójka" Międzyrzecz I.
Sukces naszych siatkarzy - awans do 1/4 finału Mistrzostw Polski Młodzików w piłce siatkowej
Napisał nauczyciel   

Siatkarze Gimnazjum nr 3 z klas 2b i 1b reprezentujący zespół GSZS Gorzów Wlkp. zajęli w rozgrywkach Lubuskiej Ligi Młodzików trzecie miejsce i tym samym awansowali do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

 Po wygraniu grupy południowej przez nasz zespół spotkaliśmy się na dwóch turniejach finałowych LLM z zespołami z Gubina, Krosna Odrzańskiego i Sulęcina. Pierwszy z nich odbył się w Gorzowie Wlkp. gdzie na naszej sali i mimo ogromnego dopingu kibiców udało się nam wygrać tylko jedno spotkanie. W pierwszym dniu zawodów graliśmy z zespołem UKS ‘Tęcza” Krosno Odrzańskie, któremu po ładnej walce ulegliśmy 1:2, oraz zespołem MLKS  „Volley” Gubin, przegrana 0:2. W drugim dniu turnieju rozegraliśmy zacięte spotkanie z zespołem STS „Olimpia” Sulęcin z którym wygraliśmy 2:0.

W drugim turnieju odbywającym się w Gubinie udało nam się wygrać z zespołem z Sulęcina, i znów przegraliśmy z zespołami z Gubina i Krosna Odrzańskiego zajmując w finale Lubuskiej Ligi Młodzików trzecie miejsce premiowane awansem do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

W skład zespołu wchodzą: Michał Kaniowski, Mateusz Gniatkowski, Maciej Olejniczak, Damian Każmierczak, Jabłoński Dominik  (kl. 2b), Oskar Demczur, Kacper Cesarek, Mateusz Śmigiel, Emil Bogdanowicz, Dawid Cyfer, Tomasz Wesoły, Kacper Woźniak, Patryk Bobowski (kl. 1b) Grzegorz Kontowicz (SP 21). Trenerem zespołu jest Tomasz Gornow.

Wyniki spotkań oraz terminarz znajduje się na stronie internetowej LZPS:
http://lzps.pl

 

 Turniej ćwierćfinałowy MP odbędzie się w Gubinie 7-9.03.2014r.
 Tomasz Gornow
I miejsce w rundzie grupowej Lubuskiej Ligi Młodzików w piłce siatkowej
Napisał nauczyciel   

W fazie grupowej rozgrywek LLM w piłce siatkowej nasi siatkarze zajęli pierwsze miejsce. W grupie północnej rozgrywek, w których uczestniczyliśmy spotykaliśmy się z zespołami z Sulęcina i Międzyrzecza. W sześciu turniejach uczniowie Gimnazjum nr 3, biorący udział w programie S.O.S, wygrali wszystkie mecze oddając przeciwnikom tylko 2 sety. Dwa pierwsze zespoły z naszej grupy spotkają się w dwóch turniejach finałowych z drużynami z grupy południowej.

W skład zespołu wchodzą: Michał Kaniowski, Mateusz Gniatkowski, Maciej Olejniczak, Damian Każmierczak, Jabłoński Dominik  (kl. 2b), Oskar Demczur, Kacper Cesarek, Mateusz Śmigiel, Emil Bogdanowicz, Dawid Cyfer, Tomasz Wesoły, Kacper Woźniak, Patryk Bobowski, (kl. 1b) Grzegorz Kontowicz (SP 21). Trenerem zespołu jest Tomasz Gornow.

Wyniki spotkań oraz terminarz znajduje się na stronie internetowej LZPS:
http://www.lzps.pl

Pozycja

Drużyna

Mecze

Punkty

Sety

Małe pkt.

Stos. setów

Stos. punktów

               

1

GTPS Gorzów Wlkp.

12 

24 

24:2 

626:430 

12.000 

1.456 

2

STS OLIMPIA Sulęcin

12 

17 

12:17 

542:570 

0.706 

0.951 

3

UKS KASZTELAN Międzyrzecz

12 

13 

6:23 

487:655 

0.261 

0.744 

WOJEWÓDZKI TURNIEJ S.O.S. W NOWEJ SOLI
Napisał nauczyciel   
 
 W dniach 19-20.11.2013 r. uczniowie klasy 1b i 2b uczestniczący w programie S.O.S. wzięli udział w Wojewódzkim Turniej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych województwa lubuskiego, który odbył się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Soli.

W turnieju uczestniczyły oprócz naszego ośrodka S.O.S. ośrodki z Gubina oraz Nowej Soli. W pierwszym dniu zawodów odbyły się testy sprawności fizycznej i technicznej, a następnie rozpoczął się turniej w dwóch kategoriach wiekowych, rozgrywany system każdy z każdym. Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach równolegle. Otwarcia turnieju dokonał Dyrektor CKZiU Grzegorz Kőnigsberg wraz z koordynatorem wojewódzkim Zbigniewem Zarzecznym.

 
 W turnieju wzięli udział: Michał Kaniowski, Mateusz Gniatkowski, Maciej Olejniczak, Damian Kaźmierczak, Jabłoński Dominik, Patryk Brylak, Mateusz Raduszewski, Jakub Muszyński  (kl. 2b), Oskar Demczur, Kacper Cesarek, Mateusz Śmigiel, Emil Bogdanowicz, Dawid Cyfer, Tomasz Wesoły, Kacper Woźniak, Patryk Bobowski, Wielgus Dawid, Mateusz Świątek, Grzegorz Matkowski, Brudło Damian, Kucułyma Rafał, Pastuszek Szymon. (kl. 1b), Grzegorz Kontowicz (SP 21)

 Klasyfikacja końcowa Turnieju:

Klasy pierwsze:

1. Gimnazjum Gubin – trener Jacek Gornow

2. Gimnazjum nr 3 Gorzów Wlkp. – trener Waldemar Malinowski

3. Gimnazjum nr 3 Nowa Sól – trener Edward Szwec

Klasy drugie:

1. Gimnazjum Gubin – trener Tomasz Lasota

2. Gimnazjum nr 3 Gorzów Wlkp. – trener Tomasz Gornow

3. Gimnazjum nr 3 Nowa Sól – trener Andrzej Krzyśko

  Źródło: MAS
Nasi uczniowie w rozgrywkach Lubuskiej Ligi Młodzików w piłce siatkowej
Napisał nauczyciel   
 W tegorocznej edycji Lubuskiej Ligi Młodzików w siatkówce bierze udział 7 zespołów w tym uczniowie klas 2b i 1b naszej szkoły, biorący udział w programie S.O.S, reprezentujący zespół GSZS Gorzów Wlkp.

W skład zespołu wchodzą: Michał Kaniowski, Mateusz Gniatkowski, Maciej Olejniczak, Damian Kaźmierczak, Jabłoński Dominik  (kl. 2b), Oskar Demczur, Kacper Cesarek, Mateusz Śmigiel, Emil Bogdanowicz, Dawid Cyfer, Tomasz Wesoły, Kacper Woźniak, Patryk Bobowski, Wielgus Dawid (kl. 1b), Grzegorz Kontowicz (SP 21). Trenerem zespołu jest Tomasz Gornow.

Rozgrywki odbywają się w formie turniejów, w których uczestniczą po trzy drużyny, gra toczy się do dwóch wygranych setów. Pierwsze trzy zespoły z ligi po zakończeniu rozgrywek będą reprezentować województwo w rozgrywkach ogólnopolskich. Oprócz naszej drużyny w lidze występują STS „Olimpia" Sulęcin, MLKS „Volley" Gubin 1 i 2 ,  SKS „Tęcza" Krosno Odrzańskie, UKS „Kasztelan" Międzyrzecz, MKST „Astra" Nowa Sól.

Wyniki spotkań oraz terminarz znajduje się na stronie internetowej LZPS:
http://www.lzps.pl

Tomasz Gornow


Siatkarski Ośrodek Szkolny
Napisał nauczyciel   

Siatkarskie Ośrodki Szkolne (S.O.S.), powołane z inicjatywy PZPS przy współpracy z samorządami terytorialnymi pod koniec sierpnia br., skupiają szerokie grono tych uczniów, którzy w siatkówkę grają na wyższym poziomie i w większości uczęszczają do klas ze specjalistycznym wychowaniem fizycznym.

Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp. od początku roku przystąpiło do programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
W ramach tego programu nasza szkoła otrzymała sprzęt o wartości ok. 54000 zł w tym:

  • notebooki, kamery, rzutniki, drukarki,
  • dużą ilość profesjonalnych piłek do siatkówki,
  • trenażery do nauki gry w piłkę siatkową,
  • stroje sportowe (koszulki, dresy),
  • sprzęt do ćwiczeń siłowych.

W ramach programu w listopadzie i grudniu ubiegłego roku odbyły się trzy turnieje S.O.S w województwie lubuskim, w których zawodnicy z klasy II b okazali się najlepsi, a chłopcy z klasy I b zajęli w tych turniejach dwa razy II, a raz III miejsce.

Uczniowie naszej szkoły powołani do kadry wojewódzkiej to:

klasa 1b
Michał Kaniowski, Mateusz Gniatkowski, Maciej Olejniczak
Klasa 2b
Dominik Kontowicz, Jakub Kaczmarek


<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 16 - 25 z 25
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 2 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: