header image
Aktualności arrow Osiągnięcia
Nasze osiągnięcia
DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO 21 luty 2017
Napisał nauczyciel   
 
Radośnie ogłaszamy, że trzyosobowa drużyna uczennic naszego gimnazjum zajęła IV miejsce w VI edycji Konkursu Polonistycznego dla Gimnazjalistów „Na końcu języka”, który zorganizowało I liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wlkp..

Do zwycięskiej drużyny należą: Aleksandra Jocz, Alicja Giżycka i Natalia Swyst.

 
 Gratulujemy!

Anna Starzyńska-Maniecka


Nasze sukcesy w roku szkolnym 2015/ 2016
Napisał nauczyciel   
 Uczniowie naszej szkoły w minionym roku szkolnym popisali się swoją wiedzą odnosząc liczne sukcesy w różnych konkursach przedmiotowych. Dwoje z nich za swoje osiągnięcia otrzymało stypendium naukowe z rąk Prezydenta miasta Gorzowa.

Stypendyści Prezydenta Miasta Gorzowa:
• Maja Dąbrowska klasa 3a
• Wiktor Koropczuk klasa 3a

Tytuł laureata osiągnęło dwoje uczniów:
laureat etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki W. Koropczuk klasa 3a
laureat etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z j. angielskiego Maja Dąbrowska - klasa 3a
Tytuł finalisty osiągnęło sześcioro uczniów:
finalista etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z chemii -Wiktor Koropczuk - klasa 3a oraz Mateusz Pogonowski - klasa 3a
finalistka etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z j. polskiego - Julia Kłosek - klasa 3a, Mateusz Pogonowski - klasa 3a
• finalistka etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii - Piotr Krasnowski - klasa 3a Wiktor Koropczuk - klasa 3a


Programować każdy może!
Napisał nauczyciel   
30 maja 2016 r. o godz. 13.00 w siedzibie PWSZ im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego „PROGRAMOWAĆ KAŻDY MOŻE". W konkursie brało udział  13 najlepszych szkolnych programistów ze szkół gimnazjalnych i 12 z ponadgimnazjalnych z terenu naszego województwa.
Laureatem konkursu wśród uczniów szkół gimnazjalnych został Wiktor Koropczuk zajmując trzecie miejsce. Gratulujemy!

Organizatorzy konkursu: II LO im. Marii Skłodowskiej Curie w Gorzowie Wielkopolskim, Wydział Techniczny PWSZ im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim oraz Stowarzyszenie TALENT w Gdyni.
Patronat: Lubuski Kurator Oświaty Rektor PWSZ im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp., Lubuskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole.

 
Stypendia naukowe dla naszych uczniów
Napisał nauczyciel   

13 czerwca 2016 r. prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki wręczył stypendia naukowe i artystyczne Miasta Gorzowa Wlkp. za osiągnięcia uczniów gorzowskich szkół w roku szkolnym 2015/2016. Wśród stypendystów znaleźli się również nasi uczniowie: Maja Dąbrowska i Wiktor Koropczuk.

Gratulujemy!


Sukces naszych uczennic!
Napisał nauczyciel   
  9.10.2015r. uczennice naszej szkoły: Julia Kłosek-kl. IIIA, Maja Jankowska-IIA, Agata Makarska- Guzikowska IIA i Milena Majewska IB wzięły udział w międzyszkolnym konkursie „Na kulturalnym szlaku Gorzowa".
Projekt polegał na oprowadzeniu pozostałych uczestników oraz jury po wylosowanym wcześniej obiekcie kulturalnym. Zadaniem naszej drużyny było zaprezentowanie WiM Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wlkp. Przygotowując się do konkursu, wiele czasu spędziłyśmy w dziale regionalnym poszukując informacji na temat starej części biblioteki, czyli willi Elżbiety i Hansa Lehmannów. Zbierałyśmy również dane dotyczące nowoczesnego gmachu i jego zasobów.
W czasie prób w pięknych odrestaurowanych wnętrzach willi, mogłyśmy poczuć magiczny klimat i przenieść się do początków ubiegłego stulecia. Julka i Maja zostały w pełni wykwalifikowanymi przewodniczkami, Agata wcieliła się w ducha Pani Elizabeth, a Milena zajęła się oprawą muzyczną, pięknie grając na skrzypcach. Nasz wysiłek został doceniony, ponieważ Gimnazjum nr3 zajęło II miejsce. GRATULACJE DLA DZIEWCZYN!!!
W dniu konkursu mogłyśmy również zobaczyć wnętrza i poznać historię innych gorzowskich zabytków: Muzeum Lubuskiego, Teatru im. J. Osterwy, Pałacu Ślubów, Pałacu Biskupów, Spichlerza, Filharmonii i Aleję Gwiazd . To było bardzo ciekawe doświadczenie.
Opiekun zespołu
Dorota Szymankiewicz

Angelika Jaszkul laureatką!!!
Napisał nauczyciel   
Niuton nie Pyton
Napisał nauczyciel   
 29.04.2015r. w I Liceum Ogólnokształcącym odbył się konkurs fizyczny "Niuton nie Pyton". To druga edycja tego konkursu i nasze Gimnazjum nr 3 po raz drugi w nim uczestniczyło i dzielnie walczyło o punkty, gdyż konkurs jest pod patronatem Kuratorium Oświaty i punkty z niego są liczone na świadectwo.

Reprezentowała nas czteroosobowa drużyna:

 • Julia Krzyżaniak (kl. 3b),
 • Dariusz Abramek (kl. 3a),
 • Michał Dąbrowski (kl. 3a),
 • Damian Zawadzki (kl. 3a).

W części pierwszej konkursu każdy zmagał się indywidualnie z zadaniami teoretycznymi, natomiast w części drugiej , już jako drużyna czteroosobowa, zmierzyli się z doświadczeniem na wyznaczenie gęstości ciała. Niestety zabrakło nam kilku punktów, by cieszyć się dodatkowymi punktami na świadectwie. Najwyższy wynik z naszego team'u uzyskał Dariusz Abramek - dla Niego WIELKIE GRATULACJE. Ale gratulacje należą się całej drużynie....moi Drodzy....SERDECZNIE WAM DZIĘKUJĘ, za godne reprezentowanie naszego Gimnazjum nr 3, za wolę walki, a także za odwagę mierzenia się z fizyką.

Anna Czarnecka


Kolejny fotograficzny sukces Julii!
Napisał nauczyciel   
Uczennica klasy 3b, Julia Wiśniewska kolejny raz odniosła sukces dzięki swoim fotografiom.
Po ubiegłorocznym zwycięstwie w wojewódzkim konkursie pt. "Taka codzienność" nie osiadła na laurach. Przeciwnie, w tym roku postanowiła również wysłać swoje zdjęcia, by rywalizować w następnych zmaganiach fotograficznych. Wzięła między innymi udział w ogólnopolskim konkursie "Matematyka w obiektywie", na który nadesłano ponad 4600 prac! Z dumą informujemy, że za swoje realizacje zdobyła wyróżnienie! Jej zdjęcia będą prezentowane na wielu wystawach w różnych miastach Polski. Gratulujemy!
Zdobyli 80% punktów i są w następnym etapie konkursu!
Napisał nauczyciel   
12.11.2014 r . odbył się szkolny konkurs przedmiotowy z języka polskiego. Aby zakwalifikować się do dalszego etapu, a jest nim etap rejonowy, należało zdobyć 80% poprawnych odpowiedzi. Udało się to dwojgu uczniom:
Iwonie Janas z klasy 3a i Mateuszowi Pogonowskiemu z klasy 2a.
GRATULACJE!!! 

Wiktor i Mateusz w gronie najzdolniejszych uczniów województwa lubuskiego
Napisał nauczyciel   
 
29 września 2014 r. w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów uczniom szczególnie uzdolnionym w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubuskiego. Wśród 120 uczestników uroczystej gali znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły. Wiktor Koropczuk i Mateusz Pogonowski z kl. II a otrzymali stypendium z rąk Marszałka Województwa Lubuskiego pani Elżbiety Polak i Wicemarszałka pana Macieja Szykuły.
To ogromne wyróżnienie.
GRATULUJEMY!!!!! 
 
 
 http://lubuskie.pl/news/15915/16/
http://www.youtube.com/watch?v=C2qypbOhhf8  

Mamy mistrza kaligrafii!
Napisał nauczyciel   
Jury wojewódzkiego konkursu kaligraficznego "Mistrz kaligrafii" dokonało oceny nadesłanych prac kaligraficznych. Na konkurs wpłynęło 36 prac ze szkół województwa lubuskiego.
W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce i nagrodę główną otrzymał PIOTR KRASNOWSKI, uczeń klasy I A.
Wernisaż wyróżnionych prac odbył się w Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze, szkole organizującej konkurs.

GRATULACJE!

WYRÓŻNIENIE W KANGURZE 2014 DLA WIKTORA I EMILA
Napisał nauczyciel   

W konkursie wzięło udział 19 uczniów naszego gimnazjum. W gronie najlepszych znalazł się EMIL KARPIŃSKI - uczeń kl.3- zdobywając wyróżnienie w kategorii JUNIOR oraz WIKTOR KOROPCZUK - uczeń kl.1- zdobywając wyróżnienie w kategorii KADET. Bardzo wysoki wynik osiągnęli także Mateusz Pogonowski, Kacper Cecot i Mateusz Śmigiel - uczniowie kl.1 oraz Michał Kaniowski i Damian Kaźmierczak - uczniowie kl.2.

Naszym perełkom matematycznym serdecznie gratulujemy wyników.


Fotograficzny sukces!
Napisał nauczyciel   

Rozstrzygnięto Wojewódzki Konkurs Fotograficzny pt. „Taka Codzienność" zorganizowany przez MDK w Zielonej Górze.

Decyzją jury z 29.04.2014 pierwsze miejsce ex aequo z dwiema innymi osobami zajęła Julia Wiśniewska - uczennica kl. 2b.

Zaprezentowała ona serię zdjęć ukazujących zakład karny w Wawrowie. Cykl wyróżnia oryginalne podejście do zaproponowanego tematu oraz atrakcyjna i konsekwentna stylistyka. Buduje on interesującą opowieść o pokazywanym na fotografiach miejscu.
Nasze gimnazjum reprezentowała także Julia Pernet z kl. 2a. Jej prace zostały wyróżnione zakwalifikowaniem do wystawy pokonkursowej, której otwarcie nastąpi 16.05.2014 w MDK w Zielonej Górze i wówczas wręczone zostaną nagrody.

Gratulujemy!

 Nagrodzona seria zdjęć Julii Wiśniewskiej


Niuton nie pyton!
Napisał nauczyciel   

4 kwietnia 2014 r. odbył się konkurs z fizyki pt. Niuton nie pyton, dla uczniów szkół gimnazjalnych organizowany przez 1 Liceum i Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.
Z naszej szkoły w konkursie udział wzięli:
Iwona Kubiak (3b), Oliwia Słomińska (3b), Mateusz Martyka (3b), Emil Karpiński (3a).
Konkurs ten jest po raz pierwszy organizowany, ale będzie od tego roku konkursem cyklicznym. Podzielony był na dwie części:
Część 1 - testowa- każdy z uczniów sam pracował na rozwiązaniami zadań.
Część 2- doświadczalna- uczniowie pracowali w 4 osobowych grupach, przeprowadzając doświadczenie by udowodnić wniosek postawiony im w zadaniu.
Nasza czwórka bardzo godnie reprezentowała Gimnazjum nr 3, a co bardzo ważne... Emil Karpiński dosłownie otarł się o miano laureata. Zabrakło mu jedynie 2% do podium, nad czym bardzo, bardzo ubolewamy.
Bardzo dziękujemy Iwonie, Oliwii, Mateuszowi i Emilowi za dzielną walkę. Życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach z fizyką i nie tylko.
Nasza uczennica finalistką konkursu wojewódzkiego!
Napisał nauczyciel   
  10 kwietnia br. w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Gorzowie Wlkp., Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza – Oddział w Gorzowie Wlkp. zorganizowało konkurs pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty CZYTANIE WARTE ZACHODU dla uczniów gimnazjów województwa lubuskiego.
Wśród finalistów konkursu znalazła się nasza uczennica- Julia Miszczak z kl. 3B.
Konkurs był trzystopniowy:
a)zawody I stopnia sprawdzały znajomość 10 lektur wskazanych w regulaminie i polegał na rozwiązaniu przez uczniów testu składającego się z 30 zadań zamkniętych. Do zawodów II stopnia kwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 50%punktów możliwych do zdobycia.
b)zawody II stopnia sprawdzały umiejętność samodzielnej interpretacji przeczytanych tekstów literackich i polegały na napisaniu wypracowania na jeden z pięciu tematów związanych z problematyką podejmowaną przez lektury wskazane w regulaminie. Do zawodów III stopnia kwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 50% punktów możliwych do zdobycia.
c)Zawody III stopnia sprawdzały umiejętność wypowiadania się na temat przeczytanych tekstów literackich i polegały na rozmowie z komisją na temat lektur wskazanych w regulaminie.
Tytuł laureata mogli uzyskać uczniowie, którzy zdobyli co najmniej 75% punktów (7 punktów dodatkowych przy rekrutacji do szkoły średniej), a finalisty- co najmniej 50% punktów możliwych do zdobycia (4 dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły średniej).
Przygotowując się do konkursu należało przeczytać lektury:
1.Jacek Dehnel: Lala
2.Jacek Dukaj: Wroniec
3.Marek Hłasko: Śliczna dziewczyna
4.Paweł Huelle: Winniczki, kałuże, deszcz...[w: tegoż] Opowiadania na czas przeprowadzki
5.Anna Kamieńska: Deszczowe lato,[w:tejże] Deszczowe lato
6.Hanna Krall:Tam już nie ma żadnej rzeki
7.Tomasz Różycki:Tomi
8.Sławomir Mrożek: Profesor Robert
9.Mariusz Szczygieł: Kochaneczek[w: tegoż] Gottland
10.Dorota Terakowska: Tam, gdzie spadają Anioły

Julii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


UWAGA SUKCES !!!
Napisał nauczyciel   

 Mateusz Pogonowski z klasy 1a pod czujnym okiem swojej wychowawczyni i polonistki, pani Anny Sadowskiej zakwalifikował się do wojewódzkiego etapu konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Jest już jego finalistą. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


Kennst du Sprichwörter auf Deutsch?
Napisał nauczyciel   
 

Do konkursu swój udział zgłosiły następujące gimnazja gorzowskie:

 • Gimnazjum nr 3
 • Gimnazjum nr 7
 • Gimnazjum nr 13
 • Gimnazjum nr 16
 • Gimnazjum nr 20
 • Gimnazjum nr 21
 • Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością 40 przysłów w języku polskim i niemieckim. Reprezentantki naszej szkoły Sandra Mińczuk i Paula Borczyńska z klasy III B wypadły bardzo dobrze, zajmując następujące miejsca: 5 miejsce - Sandra, a Paula zdobywając największą ilość punktów w konkursie - 1 miejsce. Dziewczętom- gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Uczennice przygotowała pani Katarzyna Parkoła.


  TRÓJKA Z EKOLOGICZNYM SUKCESEM
  Napisał nauczyciel   
   
  Mamy zaszczyt poinformować, iż nasze gimnazjum po raz trzeci zostało laureatem XI edycji konkursu „Zielona szkoła-zielone przedszkole" organizowanego przez Zakład Utylizacji Odpadów w Gorzowie Wlkp. i Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego.
  W kategorii zbiórki baterii uzyskaliśmy zaszczytne III miejsce.
  Wszystkim gimnazjalistom, którzy przyczynili się do zwycięstwa serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do dbania o środowisko poprzez segregację odpadów.

  Wielki sukces Kuby!
  Napisał nauczyciel   

  W drugim etapie konkursu uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością opisywania obrazka oraz reagowania na zadane przez egzaminatora pytania. Wśród tych uczniów najlepszym okazał się uczeń naszego gimnazjum Kuba Kruszakin z klasy II a ! Jest to duży sukces zważywszy na to, iż w konkursie wzięło udział około 100 uczniów gimnazjów z Gorzowa i rejonu. Gratulujemy oraz zachęcamy innych do nauki języków obcych! Opiekunem laureata konkursu jest p. Renata Smilgin-Roszczyk.


  SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTÓW!
  Napisał nauczyciel   
   
  Nasza uczennica Dorota Plichowiec z kl. 3b zajęła 6 miejsce i zabrakło jej jedynie jednego punktu, by przejść do kolejnego etapu. Pozostałe uczestniczki, reprezentantki naszej szkoły uzyskały takie wyniki, które umożliwiły im zmieścić się w pierwszej trzydziestce. Jest to także niezły wynik zważywszy na to, iż w konkursie wzięło udział około 100 uczniów gimnazjów z Gorzowa i rejonu. Kubie oraz pozostałym uczestnikom składamy wielkie gratulacje!
  II etap tego konkursu już 25 marca! Mamy nadzieję, że i tym razem zakończy się on pomyślnie dla naszego ucznia. Prosimy, by wszyscy wsparli go dobrym słowem oraz trzymali kciuki w dniu konkursu.
  Nauczyciel j. angielskiego - R. Smilgin -Roszczyk


  Brawo dziewczęta z Gimnazjum!
  Napisał nauczyciel   

  Z tej okazji został przygotowany szkolny konkurs pt.„ Polskie powstania i zrywy narodowościowe w okresie rozbiorów". Trzy trzyosobowe drużyny reprezentujące uczniów klas pierwszych LO, klas drugich LO i trzecich Gimnazjum nr 3 musiały wykazać się ogromną wiedzą z zakresu wszystkich powstań narodowych, znać główne postaci z nimi związane oraz dzieła literackie i malarskie poświęcone polskim dążeniom do niepodległości.
  Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: p. dyrektor Janusz Hwozdyk, p. Dorota Szymankiewicz oraz uczeń liceum Michał Wiśniowski "Śpiewak".
  Konkurs w pięknym stylu wygrała drużyna z Gimnazjum. Nasze dziewczyny z klasy III B: Natalia Jaroszyńska, Dominika Kościuszko i Dorota Plichowiec zdobyły komplet punktów! W nagrodę otrzymały dyplom, książeczki poświęcone Powstaniu Styczniowemu oraz dodatkowe punkty z historii.
  GRATULACJE!!!
  Nauczyciel historii- D.Szymankiewicz

  << Start < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnia >>

  Wyniki 1 - 26 z 63
  Nasze logo
  Filmoteka Szkolna
  S.O.S
  http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
  Projekt edukacyjny
  Certyfikaty
  Polecamy
  Gościmy
  Aktualnie jest 6 gości online
  Monitoring w naszej szkole sponsoruje: