header image
Aktualności arrow Konkursy szkolne
Konkursy szkolne
Konkurs wiedzy o kulturze W. Brytanii
Napisał nauczyciel   
 W poniedziałek 12.06.2017 o godz.8.55 w gab.34 odbędzie się konkurs wiedzy o kulturze W. Brytanii. Wszystkich chętnych proszę o zgłoszenie swojego udziału w tym konkursie do piątku 09.06.2017 u p.Renaty Roszczyk.
Przygotowując się do konkursu warto by było skorzystać z informacji załączonych poniżej.
Organizator

PROJEKT KLASY 1A
Napisał nauczyciel   
 
Uczniowie klasy 1a podjęli się przybliżenia rówieśnikom mitologii świata.
• Pracowali indywidualnie. Każdy mógł wybrać temat swojej prezentacji spośród:
• Bóstwa kobiece w wybranych mitologiach świata.
• Fantastyczne istoty mityczne.
• Zaświaty i życie pośmiertne w mitach.
• Współcześni bohaterowie literaccy i filmowi oraz ich mityczne pierwowzory.

Rezultaty ich pracy były spektakularne a koledzy i koleżanki docenili ogrom działań włożonych w realizację a także inwencję i dokładność oraz interesujący sposób zaprezentowania efektów.
Najlepiej projekt wykonała i zaprezentowała Varia Golovanowa. Brawo!

 Anna Starzyńska-Maniecka

 
TA KSIĄŻKA JEST CIEKAWA...
Napisał nauczyciel   
 

11 maja, podczas akcji PRZERWA NA CZYTANIE, uczniowie klasy 3a postanowili wzbogacić działania na terenie szkoły i nie tylko przynieśli ulubione lektury, ale także przebrali się za postaci z ich świata.

Poniżej udostępniam Wam nagranie, w którym wyjaśniają, dlaczego warto przeczytać książkę, którą każdy z nich wybrał.
 
KONKURS POETYCKI MY z I połowy XXI wieku - ZOSTAŃ JUROREM!
Napisał nauczyciel   
Zapraszam do udziału w wyborze najlepszego utworu poetyckiego, którego inspiracją był tekst Małgorzaty Hillar „My z II połowy XX wieku".
Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy 3a podjęli, naprawdę udaną, próbę stworzenia własnych tekstów poetyckich. Pomóżcie rozstrzygnąć, czyja inwencja, wyobraźnia i kunszt są Wam najbliższe.
Głosujecie na utwór oznaczony numerem, dopiero po zebraniu wszystkich głosów zdradzę, kto jest jego autorem. Teksty mają taką formę i zapis, jaki otrzymałam od ich autorów, tzn., że nie naniosłam żadnych poprawek. O Wasze wybory zapytam na lekcji.
Anna Starzyńska-Maniecka
Czytaj całość...
Jesień, ach to Ty!
Napisał nauczyciel   
 
 Konkurs organizowany przez świetlicę szkolną pt. "Jesień, ach to Ty" ROZSTRZYGNIĘTY!

Osoby nagrodzone w owym konkursie to:
1. Weronika Kwiatkowska, kl.1b
2. Julia Szczambura, kl.3a
3. Julia Majewska, kl.3a

Dziewczynom SERDECZNIE GRATULUJEMY i dziękujemy za piękne prace.
Podsumowanie konkursu fotograficznego pt. Moja codzienność
Napisał nauczyciel   
W tym roku szkolnym odbył się konkurs fotograficzny pt. „Moja codzienność". Wzięło w nim udział sześcioro uczestników z gimnazjum i liceum: Anna Kurowska, Julia Strzałkowska, Julia Sztachańska, Hubert Włoskowicz, Iga Szafirowicz, Joanna Dudziak.
Za interesujące i oryginalne ujęcie tematu oraz ciekawą estetykę fotografii laureatką została Julia Strzałkowska z kl. 2a gimnazjum. Na wyróżnienie za pomysłowość w ukazywaniu przestrzeni zasłużyły także zdjęcia Julii Sztachańskiej z kl. 1a gimnazjum, która zajęła drugie miejsce.
 
 

 
 

Prace nagrodzone oraz wybrane zdjęcia pozostałych uczestników zostały wywołane w dużych formatach i będą eksponowane na ścianach szkolnego korytarza na II piętrze.

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do obejrzenia zdjęć. Niech staną się dla wszystkich inspiracją do twórczych zmagań z fotografią.


WARTO CZYTAĆ!
Napisał nauczyciel   
Uczniowie klas pierwszych gimnazjum mogli w tym roku szkolnym wziąć udział w konkursie czytelniczo-literackim pt.WARTO CZYTAĆ!, który zorganizowali p. Barbara Śmierciak i p. Krzysztof Grygiel. Przystąpiło do niego jedenaścioro uczestników. Mieli oni za zadanie zapoznać się z jedną książką wybraną spośród zaproponowanych, a następnie napisać tekst zachęcający do jej przeczytania. Można było zdobyć 36 punktów.
Wyniki konkursu:
1. Aniela Głazik kl.1a - 28 punktów
2. Justyna Łotoczko kl.1b - 25 punktów
3. Zuzanna Krajnik kl.1a - 22 punkty

4. Wiktoria Tykwer kl.1a - 22 punkty
5. Wiktoria Kocińska kl.1a - 22 punkty
7. Kamila Gwiazdowska kl.1a - 21 punktów
8. Nikola Gacek kl.1b - 19 punktów
9. Jakub Rąblewski kl.1b - 17 punktów
10. Aleksandra Jocz kl.1b - 16 punktów
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
Napisał nauczyciel   
 

05.04.2016r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział pięć uczennic. Ich zadaniem była recytacja dowolnego wiersza lub fragmentu prozy nieprezentowanej do tej pory w innych konkursach.
Poziom był wysoki, uczennice zaprezentowały się w następującym repertuarze:
Julia Czapska - Edward Stachura „Życie to nie teatr"
Aniela Głazik - anonim „Chłopiec"
Anita Masłowska - Jan Twardowski „Śpieszmy się"
Oliwia Różańska - Tadeusz Różewicz „List do ludożerców"
Roksana Szymańska - Jacek Podsiadło „Don't leave me"

Panie polonistki: Anna Starzyńska- Maniecka i Anna Sadowska wyłoniły zwyciężczynie: Anitę Masłowską i Roksanę Szymańską. Uczennice będą reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie konkursu- eliminacjach powiatowych, które odbędą się 13.04.2016r. w Miejskim Centrum Kultury.
Wszystkim uczestniczkom gratulujemy trafnego doboru repertuaru, wysokiej kultury słowa oraz ciekawej interpretacji utworów.


Anna Sadowska i Anna Starzyńska- Maniecka


Urodziny Alberta Einsteina!
Napisał nauczyciel   
 
14 marca obchodzimy rocznicę urodzin Alberta Einsteina. Z tej okazji zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w konkursach o tematyce ściśle związanej z osobą Alberta Einsteina.
KONKURS nr 1

krótki QUIZ o A. Einsteinie

KONKURS nr 2

karykatura A. Einsteina
(technika, format - dowolne)

KONKURS nr 3

przebranie - „Ja, to Albert Einstein"

W każdej z konkurencji jesteście oceniani osobno. Na zakończenie dnia odbędzie się rozstrzygnięcie konkursów i nagrodzenie najlepszych prac/przebrań w auli. Po lekcjach odbędzie się w Pracowni Filmoteki Szkolnej projekcja filmu „Einstein" w reż. Liliany Cavani
Obsada: Piotr Adamczyk, Andréa Ferréol, Vincenzo Amato, Luigi Diberti
Gatunek: Dramat
Rok produkcji: 2008
Czas: 190 min

Po projekcji filmu odbędzie się dyskusja.

Zgłoszenia udziału w konkursach : do 26.02.2016 (piątek)
Składanie prac/karykatur: do 10.03.2016 (czwartek)

ZAPRASZAM SERDECZNIE DO ZABAWY!!!

Organizator: Anna Czarnecka


Kangur Matematyczny 2013
Napisał nauczyciel   
 
W tym roku 8 uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjum rozwiązywało zadania z regulaminowej grupy „Kadet", 6 uczniów zadania grupy „Junior" a pozostałych 2 - z grupy „Student" zgodnie z wytycznymi Towarzystwa Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Kangourou Sans Frontières w Paryżu
Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.
W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.
W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo "Kangourou Sans Frontiéres", skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.

Konkurs wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii dla uczniów SP 17 rozstrzygnięty!
Napisał nauczyciel   
 

 W porozumieniu i za zgodą pani dyrektor Krystyny Kołodziej w Szkole Podstawowej nr 17 został przeprowadzony konkurs wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii. W konkursie wzięły udział 3-osobowe reprezentacje klas 4a, 4b, 5a, 5b i 6a. Konkurs składał się z trzech konkurencji.

Pierwszą z nich było przygotowanie flagi Wielkiej Brytanii. Z wyżej wymienionych klas jedynie uczniowie klasy 5b nie przygotowali flagi. Pozostałe klasy tą konkurencję zaliczyły bezbłędnie. Drugim etapem konkursu był kwiz tematyczny. Z puli 10 pytań przygotowanych przez organizatora każdy z zespołów losował po jednym, co dało zestaw 5 pytań, na które każda reprezentacja udzielała odpowiedzi. Po podyktowaniu pytań każdy zespół miał 10 minut na udzielenie odpowiedzi w formie pisemnej.
W tej konkurencji zwycięzcą okazała się klasa 5a.W części trzeciej uczniowie wykonywali szereg zadań w oparciu o materiał poglądowy - zdjęcia i ilustracje. W tej konkurencji najlepsze okazały się zespoły z klas 4b i 5a zdobywając taką samą ilość punktów.
Ostatecznie konkurs wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii wygrała klasa 5a uzyskując wynik 24 punkty na 33 możliwe do zdobycia. Tuż za nią, na II miejscu ze swoimi 23 punktami, uplasowała się klasa 4b. Reprezentacja klasy 6a zajęła III miejsce. IV miejsce przypadło reprezentacji 4a, a V - klasie 5b.
Zwycięzcom gratulujemy! Czekają na nich dyplomy i nagrody. Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem pole do popisu będą mieli mistrzowie ortografii angielskiej. Konkurs już w marcu!
Nauczyciele j. angielskiego
zdjęcia: Kuba Opora
Nowe wyzwanie dla językowców
Napisał nauczyciel   
 Jest to konkurs organizowany corocznie i biorą w nim udział uczniowie ze wszystkich gimnazjów nie tylko z terenu miasta Gorzowa. Zadania zawarte w testach są niezwykle trudne, ale liczymy na dobre przygotowanie się naszych uczniów. Prosimy wszystkich o duchowe wsparcie dla naszych najlepszych językowców.
A oto lista uczniów, którzy odważyli się podjąć tego zadania:
 • Agata Stemerowicz 3b język angielski
 • Dorota Plichowiec 3b język angielski
 • Weronika Kaczmarek 3b język angielski
 • Karolina Szymczak 3b język angielski
 • Oliwia Słomińska 2b język angielski
 • Anita Aksentowicz 2b język angielski
 • Kuba Kruszakin 2a język angielski
 • Paula Olszta 3b język niemiecki
 • Dominika Cencelewicz 3b język niemiecki
 • Ola Jodłowska 3b język niemiecki
Nauczyciel j. angielskiego- R. Smilgin-Roszczyk

Znamy już wyniki konkursu wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii!
Napisał nauczyciel   
 W piątek 15.02.2013 odbył się szkolny konkurs wiedzy o kulturze brytyjskiej. Wzięło w nim udział 7 uczniów z klas 1-3. Test konkursowy nie był łatwy, lecz ten, kto skorzystał z wiedzy zamieszczonej na naszej stronie internetowej mógł z powodzeniem stawić mu czoła.

Najlepiej do konkursu przygotowała się uczennica klasy 3b Dorota Plichowiec w związku z tym zajęła I miejsce, bijąc na głowę pozostałych uczestników. (zdobyła ona 57pkt na 62)
Pozostałe wyniki:

 • Kuba Kruszakin-52 pkt
 • Barbara Ligocka -46 pkt
 • Weronika Kaczmarek-42 pkt
 • Michał Bielawski-29 pkt
 • Katarzyna Wargacka-25 pkt
 • Filip Hałas-20 pkt
Dorocie Plichowiec gratulujemy!
Wszystkich uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie ortografii angielskiej, który będzie miał miejsce już w marcu!

Nauczyciel j. angielskiego- R. Smilgin-Roszczyk


KONKURS Z FIZYKI
Napisał nauczyciel   
 

Zapraszam wszystkich chętnych uczniów na KONKURS Wiedzy Teoretycznej „Z fizyką na co dzień", który odbędzie się 28.11.2012r. (środa), na pierwszej godzinie lekcyjnej, w gabinecie nr 20.

Przyjdź i sprawdź swoją wiedzę!

Nauczyciel fizyki- Anna Czarnecka


Znamy już wyniki konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych!
Napisał nauczyciel   

 W szkolnym konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych wzięło udział łącznie 13 uczniów z klasy 2a, 2b oraz 3a.
Większość z nich sumiennie przestudiowała zamieszczone na naszej stronie internetowe wiadomości dotyczące państw anglojęzycznych w związku z tym pytania konkursowe nie były dla nich żadną niespodzianką i osiągnęli dobry wynik.Ekspertem w dziedzinie państw anglojęzycznych okazała się Agata Stemerowicz z kl. 2b, która zdobyła 36 pkt. II miejsce zajęła Dorota Plichowiec z kl.2b, a III miejsce Joanna Ignaszewska oraz Maciej Kapłan z kl. 3a.
Wszystkich uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom gratulujemy osiągniętych wyników i zachęcamy do pracy w dziedzinie ortografii angielskiej. Szkolny konkurs już wkrótce!

Weź udział w konkursie
Napisał nauczyciel   

11. 04. 2012 r. (po Świętach Wielkanocnych) w gabinecie nr 3 odbędzie się konkurs wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. Wszystkich chętnych prosimy o zapisanie się na listę uczestników konkursu w gabinecie nr 3 lub 25.

Materiały do przestudiowania dostępne tutaj- pobierz.<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 20 z 40
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 6 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: