header image
Aktualności arrow Imprezy szkolne
Imprezy szkolne
Międzyszkolny Konkurs: Życie i działalność Józefa Piłsudskiego
Napisał nauczyciel   
 

W tym roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Drogi Polaków do tej niepodległości były różne . Jedną z nich wybrał Józef Piłsudski. Dla przypomnienia tamtych wydarzeń w naszej szkole został zorganizowany Międzyszkolny Konkurs „ Życie i działalność Józefa Piłsudskiego”. Na początku marca odbył się pierwszy etap-pisemny, w którym zostały wyłonione cztery zwycięskie drużyny.  26 marca 2018 r. miał  miejsce etap drugi –ustny, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoją wiedzę  przed publicznością.

Zmagania przedstawicieli klas :    IA  i II A 3 LO oraz IIA i IIIA naszego Gimnazjum oceniało jury w składzie: Pan Dyrektor Janusz Hwozdyk,  Pan Dyrektor Zbigniew  Prędkiewicz oraz Pan Piotr Tomczak.

Pytania dotyczyły działalności Józefa Piłsudskiego, a także jego  życia prywatnego. Mogliśmy poznać mocne strony ,ale i słabostki Marszałka (papierosy i mocna herbata- 6 szklanek dziennie), ukochaną klacz –Kasztankę i psa, który wabił się po prostu Pies.

W konkursie najwięcej punktów zdobyli przedstawiciele klasy I A LO: Wojtek Kłos i Bartek Wrzosek (odpowiedzieli bezbłędnie na wszystkie pytania !),  drugie miejsce zajęła drużyna klasy IIA LO i trzecie  - ex aequo klasy IIA i IIIA Gimnazjum.  Wszyscy uczniowie  otrzymali  dyplomy i nagrody.

Uczestnikom  serdecznie gratulujemy !   Mamy również  nadzieję, że publiczność oglądając zmagania swoich koleżanek i kolegów, poszerzyła wiedzę na temat Marszałka Piłsudskiego.

Dorota Szymankiewicz


 

IV Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej
Napisał nauczyciel   

11 listopada2017r. obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany już IV Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. 10.11.17r. odbył się pierwszy etap, w którym wyróżnione zostały trzy najlepsze wykonania. 13.11.17r. podczas uroczystego apelu klasy te zaprezentowały swoje piosenki przed publicznością.
Jury w składzie: Pan Dyrektor Janusz Hwozdyk, Pan Dyrektor Zbigniew Prędkiewicz, Pani Monika Makowska oraz Pan Piotr Tomczak oceniali występy biorąc pod uwagę ogólne wrażenia artystyczne, zaangażowanie klasy, zaprezentowane stroje...
Największy aplauz zdobyli uczniowie klasy IIB Liceum wykonując piosenkę "My Pierwsza Brygada" i to oni zdobyli pierwsze miejsce. Pięknie wykonane zostały kolejne wyróżnione piosenki klasy: III Gimnazjum i I A Liceum. Na zwycięzców czekała słodka nagroda-pyszne cukierki i pamiątkowy dyplom.
Każdego roku obserwujemy coraz wyższy poziom oraz większe zaangażowanie uczniów. Mamy nadzieję, że w następnym roku z okazji stuletniej rocznicy ,będziemy mogli przeżywać podobne chwile wzruszenia.
Dla zwycięzców- GRATULACJE !

Dorota Szymankiewicz


Urodziny Alberta Einsteina
Napisał nauczyciel   
   We wtorek 14 .03.2017 , na 4 godzinie lekcyjnej dwóch przedstawicieli każdej z klas Gimnazjum nr 3, stawili się w świetlicy gimnazjalnej.
Z racji obchodzonych w naszej szkole urodzin Alberta Einsteina, przedstawiciele każdej z klas wykonali postać/karykaturę Einsteina z plasteliny. W ramach głosowania przez nauczycieli, większością głosów zwyciężyła klasa II b.
GRATULUJEMY!!
 
Kolejne miejsca:
- II miejsce - klasa III b,
- III miejsce - klasa I a i III a,
- IV miejsce - klasa II a.

Dziękujemy za Waszą inwencję twórczą!

Anna Czarnecka


Wiosennie z Azorkami
Napisał nauczyciel   
  21 marca 2017 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z przedstawicielami klas 1a, 2b, 3a odwiedzili Schronisko Azorki.
Uczniowie zawieźli karmę, miski i smycze, które uczniowie i rodzice podarowali na rzecz schroniska. Szczególnie dziękujemy Laurze z 3a i jej mamie. Wizyta ta była również okazją do przyjrzenia się sytuacji psów w schronisku i odnalezienia sposobów pomocy im.  W czasie tej wizyty narodził się pomysł wirtualnej adopcji jednego psa. Dowiedzieliśmy się, że nie wszystkie psy można adoptować. Naszą uwagę przyciągnęły dwa szczególnie miłe pieski.
 

Konkurs na Najciekawszą Dynię rozstrzygnięty!
Napisał nauczyciel   
 
Konkurs odbywał się w formie głosowania, a następnie zostały zliczone głosy. Oto wyniki:
Na I miejscu uplasowała się klasa 1b.
Miejsce II należy do klasy 1a.
Miejsce III zajęła klasa 3a.
Dziękujemy również klasie 2b za piękną dynię.

Eksperymenty na scenie!
Napisał nauczyciel   
 
20 października klasy trzecie gimnazjum udały się do MCK na interaktywny spektakl mający na celu przywrócenie pamięci "O dwóch takich co skropili azot". Przedstawienie trwało ponad godzinę. Podczas występu angażowana była publiczność. Aktorzy pokazali w humorystyczny sposób właściwości i zastosowanie ciekłego azotu. Było wiele zaskakujących doświadczeń, które cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników, np. lody, które wykonali naukowcy z dżemu, śmietany i ciekłego azotu.
Widownia była zachwycona eksperymentami i humorystycznym podejściem do nauki.
Przedstawienie jest efektem współpracy Fundacji Miasto Nauki oraz Agencji Artystycznej Kompania Marzeń.

Napisała,
Maja Matuszewska, kl.3b
Dzień Nauczyciela
Napisał nauczyciel   
 
W czwartek 13-ego października, w naszej szkole odbyło się bardzo ciekawe starcie pomiędzy drużyną uczniów, a drużyną nauczycieli. Konkurencja polegała na odpowiedzi na pytania o naszej szkole. Po usłyszeniu pytania uczeń bądź nauczyciel, który znał odpowiedz musiał zadzwonić dzwonkiem, jeśli odpowiedział źle, szansę dostawał jego przeciwnik. Zwyciężyła drużyna nauczycieli z wynikiem 10:7. Zabawa była przednia, wszyscy świetnie się bawili dopingując swoim drużynom. Pod koniec spotkania ogłosiliśmy wyniki konkursu i wręczyliśmy dyplomy zwycięzcom poszczególnych kategorii. A oto wyniki :
Najsympatyczniejszy nauczyciel - P. Jolanta Kulej Najbardziej elegancki nauczyciel - P. Anna Czarnecka. Najostrzejszy nauczyciel - P. Iwona Pacześna Nauczyciel roku 2016 - P. Jolanta Kulej
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a nauczycielom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego !
Julia
 
ŚWIĘTO KOTA. Kici, kici- czyli otrzęsiny klas I
Napisał nauczyciel   

 28 września 2016r. uczniowie klasy 2b (ubiegłoroczni zwycięzcy) przygotowali dla uczniów klas pierwszych otrzęsiny. Zarówno każda klasa, jak i wychowawcy otrzymali zadanie otrzęsinowe - niespodziankę. Były one pewnym wyzwaniem, ale i okazją do sympatycznej zabawy oraz życzliwej rywalizacji, a także wzajemnego poznania się uczniów i integracji społeczności klas pierwszych.
 Przygotowano konkurencje, w których uczniowie mieli okazję wykazać się inwencją twórczą, błysnąć intelektem, a także zaprezentować się w rywalizacji sportowej.
Zabawę rozpoczęto od rozgrzewki dla klas pierwszych pt."WYŚCIG DO SZKOŁY", w której udział brały całe klasy. Potem klasy PREZENTOWAŁY SIĘ na forum publicznym w sposób dowcipny, wesoły i interesujący - wiersz lub piosenka.
 
 Kolejna konkurencja sprawdzała UMIEJĘTNOŚCI MALARSKIE. Wychowawcy rysowali portret swojego SZEFA czyli Dyrektora, natomiast uczniowie - portret wychowawcy. Pan Dyrektor wyłonił zwycięzców konkursu.
Następne zadanie - "WYWIAD Z WYCHOWAWCĄ", czyli, co uczniowie wiedzą o swoim wychowawcy?- zespół dziennikarzy miał ok. 3 minuty na szybkie przeprowadzenie wywiadu z wychowawcą, po czym nastąpił test na zbieżność odpowiedzi.
 
 Sprawność „ kociaków" sprawdzała „1 PRÓBA MLEKA" - picie mleka przez dziurawą słomkę, później była „PRÓBA MĄDROŚCI" - w której reprezentanci każdej klasy odpowiadali na 3 wylosowane przez siebie pytania.
Najzabawniej wypadło zadanie „PORA NA ŚWISTAKA!", w którym uczniowie biorący udział  w tej konkurencji mieli za zadanie zagwizdać przed „wypiciem" kieliszka z bułką tartą i po jej zjedzeniu.
 Kolejne zadanie - „2 PRÓBA MLEKA" polegała na przelaniu mleka z jednego naczynia do drugiego łyżeczką, bez rozlewania.
Koty lubią harcować, więc kolejne zadanie polegało na USYPIANIU CZUJNOŚCI WYCHOWAWCY. Uczniowie klas pierwszych śpiewali kołysankę usypiając swojego wychowawcę. Ostatnim zadaniem był „BIEG KULAWYCH STRUSIÓW".
W czasie podliczania punktów przez Komisję pod przewodnictwem p. Dyrektora uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do pamiątkowych zdjęć otrzymując wcześniej plastry cytryny do zjedzenia.
 
 
Pan Dyrektor pogratulował wszystkim „kociakom" pasowania na gimnazjalistę i ogłosił wyniki. Wygrała klasa 1b. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodką nagrodę.
Wszyscy pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na ucznia Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp.
 p. Elżbieta Noworyta

Zajęcia integracyjno - laboratoryjne w TOEE
Napisał nauczyciel   
 
5.10.2016r. klasa 1a Gimnazjum wybrała się na pierwszą wycieczkę klasową. Wraz z wychowawcą p. Anną Czarnecką oraz z pedagogiem szkolnym p. Barbarą Stasiak, klasa wybrała się na zajęcia integracyjno - laboratoryjne do TOEE - Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu.
Na owym wyjeździe sprawdzaliśmy się z wiedzy chemicznej, a także sami praktykowaliśmy w laboratorium czy to z ciekłym azotem, czy też z zasadami i kwasami.
 
Następnie miło spędziliśmy czas integrując się w grach i zabawach przygotowanych przez panią pedagog. Dzięki tym zabawom mogliśmy się poznać z całkiem innej strony.
Zwieńczeniem naszej wyprawy było ognisko z kiełbaskami smażonymi na kijach. Mniam ;-)
 
Wszystkim ogromnie dziękuję za wspólnie spędzony czas. Liczę, że to dopiero początek naszych wspólnych wypraw.
Anna Czarnecka
Europejski Dzień Języków Obcych
Napisał nauczyciel   
 
W naszej szkole został zorganizowany Europejski Dzień Języków Obcych. Odbył się z jego okazji szereg imprez i konkursów. Przez cały dzień uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły nosili przy sobie wyrażenie lub idiom w języku angielskim, niemieckim, włoskim oraz rosyjskim. Podczas przerw w sali kinowej uczniowie mogli oglądnąć i posłuchać fragmentów znanych filmów w różnych językach europejskich, np. Harry Potter po francusku, Spiderman po rosyjsku czy Kung Fu Panda po szwedzku oraz poczęstować się pysznym popcornem.
 
Zostały rozstrzygnięte konkursy na plakat promujący Dzień Języków Obcych, na ciasto lub deser pochodzący z wylosowanego kraju europejskiego oraz na przebranie pochodzące z tego kraju. Pod koniec dnia odbył się też quiz kulturoznawczy o regionach anglo- i niemieckojęzycznych, w którym udział wzięli przedstawiciele wszystkich klas gimnazjum. Zwycięzcy wszystkich konkursów otrzymali słodkie nagrody.
Zwycięzcy poszczególnych konkursów:
- Najsmaczniejsze ciasto - 3a(Hiszpania)
- Najciekawszy plakat - 2a (Niemcy)
- Najbardziej oryginalny strój - 1b (Włochy)
- Quiz kulturoznawczy - 2a

Światowy Tydzień Mediacji
Napisał nauczyciel   
   19 października o godzinie 15.30 w Auli Gimnazjum nr 3 (przed wywiadówką), w ramach Światowego Tygodnia Mediacji, będziecie mogli Państwo uczestniczyć w spotkaniu informacyjnym prowadzonym przez mediatora sądowego.
Mediacja stanowi alternatywną metodę rozwiązywania sporów, która jest uznawana przez sądy w Polsce od wielu lat. Od stycznia tego roku każdy sędzia ma obowiązek rozpoznać, czy strony skonfliktowane korzystały z mediacji i, czy pełnomocnicy stron, sprzyjali takiemu działaniu.
Mediator to bezstronna osoba, która ułatwia stronom komunikację a ustalenia zawarte w ugodzie mediacyjnej, mogą być przez sąd wpisane do wyroku lub zatwierdzone klauzulą wykonalności na posiedzeniu niejawnym.
Zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania z możliwości profesjonalnej konsultacji.

Patronem Tygodnia Mediacji jest Ministerstwo Sprawiedliwości
http://mediacja.gov.pl/news/5.html


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 16 z 74
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 5 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: