Aktualności arrow KOŁO FILMOWE TRÓJKI arrow Warsztat z Wędrującym Filmoznawcą
Warsztat z Wędrującym Filmoznawcą

6 grudnia w Pracowni Filmoteki Szkolnej naszej szkoły odbędzie się warsztat dla uczniów gimnazjum i liceum z filmoznawcą i kulturoznawcą dr Karolem Jachymkiem. Spośród wielu propozycji zagadnień związanych z filmem, nasi uczniowie zaproponowali temat warsztatu. I właśnie  wspólnie z filmoznawcą spróbują odpowiedzieć na pytanie: czy można czerpać wiedzę z kina?

W ramach programu Filmoteka Szkolna powstała sieć Wędrujących Filmoznawców, którzy pracować będą z nauczycielami i uczniami czerpiąc wzajemnie ze swoich zasobów wiedzy i umiejętności podczas których wspólnie wypracowane zostaną twórcze pomysły na wykorzystanie filmów podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.
Zajęcia odbywają się w ramach programu Filmoteka Szkolna prowadzonego przez Filmotekę Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.