header image
Aktualności arrow KOŁO FILMOWE TRÓJKI arrow Czy można czerpać wiedzę z filmu?
Czy można czerpać wiedzę z filmu?
Napisał nauczyciel   
 
6 grudnia uczniowie z Koła Filmowego działającego przy Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 w Gorzowie Wlkp. uczestniczyli w warsztacie z cenionym filmoznawcą i kulturoznawcą, panem Karolem Jachymkiem. Spośród wielu propozycji zagadnień związanych z filmem, uczniowie wybrali temat, który miał im pomóc odpowiedzieć na pytanie, czy z filmu można czerpać wiedzę. Na trzy godziny przenieśli się do świata kinematografii oraz fotografii- oglądali fragmenty polskich, kultowych filmów, między innymi „Hair" Marka Piwowskiego, „Listy do M" Mitja Okorna, czy "Zapis Socjologiczny" Zofii Rydet.
 
 Każdy przedstawiony film wywołał dyskusję- większość uczniów otwarcie przedstawiała swoją interpretację oraz spostrzeżenia. Śmiało można rzec, iż warsztat filmoznawczy dla młodych pasjonatów kina był naprawdę fajnym podarunkiem na Mikołajki. Efektem spotkania jest nabyta wiedza o postrzeganiu wartości w filmie i przekonanie, że można czerpać wiedzę z kina, a pamiątką miłe wspomnienia oraz wspólne zdjęcie.
 

 Uczniowie ZSO nr 3 skrycie marzą, by kolejny filmoznawca ponownie zagościł w Gorzowie, i kto wie, czy w najbliższym czasie nie trafi się okazja?

Julia Kłosek


Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 1 gość online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: