header image
Aktualności arrow Imprezy szkolne arrow Międzyszkolny Konkurs: Życie i działalność Józefa Piłsudskiego
Międzyszkolny Konkurs: Życie i działalność Józefa Piłsudskiego
Napisał nauczyciel   
 

W tym roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Drogi Polaków do tej niepodległości były różne . Jedną z nich wybrał Józef Piłsudski. Dla przypomnienia tamtych wydarzeń w naszej szkole został zorganizowany Międzyszkolny Konkurs „ Życie i działalność Józefa Piłsudskiego”. Na początku marca odbył się pierwszy etap-pisemny, w którym zostały wyłonione cztery zwycięskie drużyny.  26 marca 2018 r. miał  miejsce etap drugi –ustny, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoją wiedzę  przed publicznością.

Zmagania przedstawicieli klas :    IA  i II A 3 LO oraz IIA i IIIA naszego Gimnazjum oceniało jury w składzie: Pan Dyrektor Janusz Hwozdyk,  Pan Dyrektor Zbigniew  Prędkiewicz oraz Pan Piotr Tomczak.

Pytania dotyczyły działalności Józefa Piłsudskiego, a także jego  życia prywatnego. Mogliśmy poznać mocne strony ,ale i słabostki Marszałka (papierosy i mocna herbata- 6 szklanek dziennie), ukochaną klacz –Kasztankę i psa, który wabił się po prostu Pies.

W konkursie najwięcej punktów zdobyli przedstawiciele klasy I A LO: Wojtek Kłos i Bartek Wrzosek (odpowiedzieli bezbłędnie na wszystkie pytania !),  drugie miejsce zajęła drużyna klasy IIA LO i trzecie  - ex aequo klasy IIA i IIIA Gimnazjum.  Wszyscy uczniowie  otrzymali  dyplomy i nagrody.

Uczestnikom  serdecznie gratulujemy !   Mamy również  nadzieję, że publiczność oglądając zmagania swoich koleżanek i kolegów, poszerzyła wiedzę na temat Marszałka Piłsudskiego.

Dorota Szymankiewicz


 

Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 4 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: