Aktualności arrow Siatkarski Ośrodek Szkolny arrow Gorzowska Akademia Siatkówki
Gorzowska Akademia Siatkówki

W uroczystości uczestniczyli Zastępca Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. ds. Społecznych - Agnieszka Stanisławska, Kierownik Referatu ds. Sportu - Tomasz Kucharski, koordynator wojewódzki S.O.S. Zbigniew Zarzeczny, dyrektor ZSO nr 3 - Janusz Hwozdyk, oraz dyrektorzy i nauczyciele wychowania fizycznego szkół podstawowych zaproszonych do udział w akademii.

Spotkanie rozpoczął Pan dyrektor Janusz Hwozdyk, który występując w roli gospodarza przywitał gości uczestniczących w ceremonii. Następnie głos zabrał koordynator wojewódzki S.O.S. Zbigniew Zarzeczny, który przedstawił zebranym założenia szkoleniowe programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych oraz działalności Gorzowskiej Akademii Siatkówki. Następnie trenerzy sprawujący nadzór i opiekę nad młodymi adeptami siatkówki w Gimnazjum nr 3 pokazali przybyłym prezentację opisującą działania S.O.S-u oraz film promujący gorzowski ośrodek.

W składzie Gorzowskiej Akademii Siatkówki znalazły się następujące szkoły podstawowe: SP1, SP 5, SP6, SP10, SP15 i SP17. Patronami projektu zostali: Jacek Wójcicki - Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. oraz Polski Związek Piłki Siatkowej. Ambasadorem Gorzowskiej Akademii Siatkówki został Roman Bartuzi wychowanek Szkoły Podstawowej nr 17, utytułowany zawodnik klubu siatkarskiego „Stilon Gorzów", wielokrotny reprezentant Polski.
Celem powołania Akademii jest koordynowanie wspólnych działań prowadzonych w ramach programu szkolenia dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej w szkołach tworzących Akademię a także dalsza popularyzacja piłki siatkowej w Gorzowie Wlkp. oraz wstępne przygotowanie chłopców do naboru do klas sportowych w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym działającym przy Gimnazjum nr 3.

Tomasz Gornow
Trener S.O.S. w Gorzowie Wlkp.