header image
Aktualności
Andrzejki
Napisał nauczyciel   
 
Turniej minisiatkówki
Napisał nauczyciel   
 
W sobotę 29 listopada bieżącego roku w hali sportowej OSiR przy ulicy Słowiańskiej zorganizowano Turniej minisiatkówki chłopców szkół podstawowych. Głównym organizatorem rozgrywek był Siatkarski Ośrodek Szkolny (S.O.S.) przy Gimnazjum nr 3. Współorganizatorami byli również Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Gorzowie Wlkp.
 Zawody rozegrano dla chłopców z klas 5 i 6 gorzowskich szkół podstawowych. Był to pierwszy turniej cyklicznych rozgrywek rozgrywanych na przełomie całego roku szkolnego, których nadrzędnym celem jest zachęcenie dzieci do gry w piłkę siatkową oraz wyłonienie najbardziej uzdolnionych do szkolenia w gorzowskim S.O.S-ie. W turnieju wzięli udział reprezentanci 9 Gorzowskich szkół, w których prowadzone są zajęcia szkoleniowe z zakresu piłki siatkowej. Łącznie do udziału zgłoszono 87 dzieci reprezentujących 24 zespoły (13 w kategorii „4" siatkarskich i 11 w kategorii „3" siatkarskich). Rozegrano 66 spotkań.
W rozgrywkach „trójek siatkarskich" 1 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1, druga była SP 15 (1 zespół), a na trzecim miejscu uplasował się zespół SP 17 (1 zespół).
W kategorii „4" siatkarskich przeprowadzono rozgrywki grupowe w których triumfowały zespoły SP 17( 1 zespół) i SP 13 ( 1 zespół).
 
 Składam serdeczne podziękowania za pomoc organizacji turnieju pracownikom Zakładu Gier Sportowych oraz studentom Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej oraz pracownikom Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Gorzowie Wlkp.
Tomasz Gornow
Trener S.O.S w Gorzowie Wlkp.


Organizacja i przebieg próbnego egzaminu gimazjalnego
Napisał nauczyciel   
Uczniowie klas 3a i 3b oraz nauczyciele nadzorujący przebieg egzaminu są obecni w szkole 30 min przed jego rozpoczęciem

Środa 3 grudnia 2014r godz. 8.40 - 9.40 część humanistyczna - historia, wos

Aula- p. B. Łopacińska, T. Gornow, Andrzej Rokita, B. Gerstenkorn
gabinet nr 35 - p. M. Bajurna, p. P. Strełko ( 8.40 - 10.00)

Środa 3 grudnia 2014r godz. 11.00 - 12.30 część humanistyczna - j. polski

Aula- p. D. Szymankiewicz, A. Olek, R. Zelek, B. Łopacińska (10.50 - 11.40)
gabinet nr 35 - p. M. Bajurna, p. R. Smilgin - Roszczyk (10.50 - 11.40)

Aula- p. A. Olek, I. Pacześna, R. Haściło (11.40 - 12.30)
gabinet nr 35 - p. K. Grygiel, p. P. Strełko (11.40 - 13.00)

  Czwartek 4 grudnia 2014r godz. 8.40 - 9.40 część matematyczno - przyrodnicza

Aula- p. I. Pacześna, A. Sadowska - od 8.55 J. Kulej, D. Szymankiewicz (8.40 - 9.40)
gabinet nr 35 - p. E. Noworyta, A. Pawlus, T. Mędrek ( 8.40 - 10.00)

Czwartek 4 grudnia 2014r godz. 11.00 - 12.30 - część matematyczna

Aula- p. I. K. Grygiel, Renata Smilgin - Roszczyk, W. Pęczak (10.50 - 11.40)
gabinet nr 35 - p. A. Starzyńska, A. Sadowska (10.50 - 11.40)

Aula- p. E. Noworyta, B. Łopacińska, A. Olek (11.40 - 12.30)
gabinet nr 35 - p. M. Bajurna, R. Haściło (11.40 - 13.00)

Zajęcia dla uczniów klas 3a i 3b odbywają się zgodnie z obowiązującym planem na lekcjach: 3, 6, 7, 8.


Przyjdź do Kina 60 Krzeseł! Będzie projekcja filmu naszych uczniów!
Napisał nauczyciel   
 
Już dziś (28.11.2014) o godz. 18 w Kinie 60 Krzeseł w Miejskim Ośrodku Sztuki premiera filmu uczniów naszej szkoły pt. "O czym śnią gorzowianie?". Projekt zrealizowaliśmy w ramach 12. Objazdowego Festiwalu  Filmowego WATCH DOCS - Prawa człowieka w filmie. Przed nami wieczór pełen filmowych emocji, a to za przyczyną ciekawych dokumentów, które w ramach Festiwalu obejrzymy. Zapraszamy! Wstęp wolny!
Andrzejki
Napisał nauczyciel   
Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja. Data Andrzejek wypada zazwyczaj początku Adwentu, a więc na początku nowego Roku Liturgicznego, którego początek przypada w pierwszą niedzielę między 27 listopada, a 3 grudnia.
Andrzejki były ostatnią okazją do zabawy przed rozpoczynającym się okresem Adwentu, w którym powstrzymywano się tradycyjnie od zabaw, podobnie jak w okresie Wielkiego Postu. Obecnie okres Adwentu w Kościele Katolickim nie jest okresem postu, a jedynie czasem refleksji, czasem oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Tak więc, wierni mogą w Adwencie (i w Andrzejki) organizować oraz uczestniczyć w zabawach (post obowiązuje jedynie w piątki).

Wróżby Andrzejkowe

Tradycyjnie w Andrzejki wykonywane są różnego rodzaju wróżby. Niegdyś przykładano do nich dużą wagę i wykonywano je w odosobnieniu. Współcześnie wróżby andrzejkowe mają jedynie charakter zabawy. I tak, wśród andrzejkowych wróżb wyliczyć można:
• wylewanie wosku na zimną wodę przez klucz - na podstawie kształtu zastygłego wosku lub rzucanego przez niego cienia wróżono o przyszłym ukochanym, jego cechach wyglądu, zawodu itp.
• ustawianie kolejno butów zgromadzonych dziewcząt od ściany do progu drzwi - ta, której but jako pierwszy dotarł do progu jako pierwsza miała wyjść za mąż.
• rzucanie psu kości lub kulek ciasta oznaczających wybranych chłopców - jeżeli pies jako pierwszy zjadł kość od danej dziewczyny, to ona jako pierwsza miała wyjść za mąż.
• wróżba z kartkami - uczestnicy spisują imiona dziewcząt na jednej kartce, a imiona chłopców na drugiej, po czym kartki są odwracane i przekłuwane od góry - imię, które zostanie przekłute oznacza imię przyszłej wybranki / wybranka.
• losowanie przedmiotów o przypisanym umownym znaczeniu - listek, to staropanieństwo, obrączka lub wstążka, to rychły ślub, różaniec, to powołanie do zakonu.
Samorząd Uczniowski zaprasza w piątek 28. 11. 2014r na 4 godzinie lekcyjnej do POKOJU WRÓŻB !! (gab.18) Sprawdź co Cię czeka w przyszłości!!!

 

opiekun SU- p. Jolanta Kulej


S.O.S Gimnazjum nr 3 szkoli nauczycieli
Napisał nauczyciel   
15.11.2014r. Szkolny Ośrodek Siatkarski przy Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp. zorganizował warsztaty dla nauczycieli wychowania fizycznego z powiatów gorzowskiego, strzelecko-drezdeneckiego, sulęcińskiego i międzyrzeckiego z podstaw nauczania piłki siatkowej.
 
Szkolenie to było skierowane do osób chcących prowadzić zajęcia z piłki siatkowej w klasach IV-VI szkoły podstawowej. W murach szkoły przybyłych przywitał dyr. Gimnazjum nr 3 Zbigniew Prędkiewicz.
W pierwszej części zajęć koordynator wojewódzki Zbigniew Zarzeczny przedstawił zasady organizacji S.O.S -ów, przekazał podstawowe informacje na temat portalu MAS oraz powoływania Akademii Siatkówki i szkół partnerskich. Trenerzy pokazali na czym polega ich praca przy wykorzystaniu portalu, kamer wideo, zaprezentowano filmy szkoleniowe i promujące gorzowski S.O.S.
W części praktycznej fizjoterapeutka Marlena Anton przeprowadziła zajęcia z podstaw treningu funkcjonalnego, a trenerzy S.O.S. Tomasz Gornow i Waldemar Malinowski przeprowadzili zajęcia obejmujące zagadnienia postawy siatkarskiej, przemieszczania się, odbić sposobem górnym i dolnym. W treningu uczestniczyli uczniowie I klasy S.O.S w Gorzowie Wlkp.
Szkolenie jest jednym z cyklu trzech szkoleń zaplanowanych w roku szkolnym 2014/15, a ich uczestnicy otrzymają dodatkowo zaświadczenie o ukończeniu formy doskonalenia zawodowego wydane przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. W szkoleniu wzięło udział 21 nauczycieli.

Uwaga! Koła zainteresowań!
Napisał nauczyciel   

KOŁO TEATRALNE

Swoją działalność rozpoczęło koło teatralne.
Zajęcia odbywają się we wtorki od godz. 14.30 w gabinecie nr 23.
Wszystkich uczniów gimnazjum i liceum chętnych do zabawy w teatr serdecznie zapraszam.


KOŁO FOTOGRAFICZNE

Jeśli chcesz nauczyć się robić atrakcyjne zdjęcia, interesuje cię lepsze i świadome wykorzystanie swojego aparatu, przyjdź na zajęcia koła fotograficznego.
Dysponujemy lustrzankami cyfrowymi firmy Canon, bogato wyposażonym studiem fotograficznym oraz ciemnią do pracy z fotografią tradycyjną.
Spotykamy się w środy o godz. 15.30 w gabinecie nr 20.

Krzysztof Grygiel


Kolejny fotograficzny sukces Julii!
Napisał nauczyciel   
Uczennica klasy 3b, Julia Wiśniewska kolejny raz odniosła sukces dzięki swoim fotografiom.
Po ubiegłorocznym zwycięstwie w wojewódzkim konkursie pt. "Taka codzienność" nie osiadła na laurach. Przeciwnie, w tym roku postanowiła również wysłać swoje zdjęcia, by rywalizować w następnych zmaganiach fotograficznych. Wzięła między innymi udział w ogólnopolskim konkursie "Matematyka w obiektywie", na który nadesłano ponad 4600 prac! Z dumą informujemy, że za swoje realizacje zdobyła wyróżnienie! Jej zdjęcia będą prezentowane na wielu wystawach w różnych miastach Polski. Gratulujemy!
KONKURS RECYTATORSKI
Napisał nauczyciel   

„Więc naprzód, niech broń rozdziera,
niech kula szyje jak nić.
Trzeba nam teraz umierać,
by Polska umiała znów żyć."
14.11.2014 W ODBYŁY SIĘ ELIMINACJE DO XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO O LAUR SZTUKI I NARODU (BACZYŃSKI- GAJCY- STROIŃSKI)
Nasza szkoła była organizatorem tej uroczystości.Wśród uczestników konkursu znalazła się Paulina Roszko z kl. 3b, która pomyślnie przeszła szkolne eliminacje. W jury zasiedli:
przewodnicząca - pani Grażyna Gapska, pani Joanna Sonder, pan Konrad Stala, nasza nauczycielka języka polskiego pani Anna Sadowska.
Uroczystego otwarcia konkursu dokonał dyrektor naszego gimnazjum- pan Zbigniew Prędkiewicz, a całość poprowadzili uczniowie z klasy 2a: Julka Kłosek oraz Mateusz Pogonowski.

 • I MIEJSCE zajął Kamil Saczkowski- reprezentant Grodzkiego Domu Kultury,
 • II MIEJSCE zajął Adrian Jeliński z II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp.,
 • III MIEJSCE zajęła Agnieszka Mazur z II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp.

Ci uczniowie, jak również Ernestyna Niewiarczuk (z naszego liceum) oraz Eliza Religa ( z ZSTiO) będą reprezentować nasz region na XV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim,
który odbędzie się w Świebodzinie, 06.12.2014.


Zdobyli 80% punktów i są w następnym etapie konkursu!
Napisał nauczyciel   
12.11.2014 r . odbył się szkolny konkurs przedmiotowy z języka polskiego. Aby zakwalifikować się do dalszego etapu, a jest nim etap rejonowy, należało zdobyć 80% poprawnych odpowiedzi. Udało się to dwojgu uczniom:
Iwonie Janas z klasy 3a i Mateuszowi Pogonowskiemu z klasy 2a.
GRATULACJE!!! 

Mecze czwórek piłkarskich chłopców
Napisał nauczyciel   
W każdy czwartek i piątek, podczas długiej przerwy,  rozgrywane są mecze w ramach turnieju "czwórek piłkarskich" chłopców. Spotkania "każdy z każdym" wg tabeli Bergera, 2x7min. Wygrana 2 punkty, remis 1, a przegrana 0 punktów.
Zmagania przewidywane są do lutego 2015 r.
Organizator: Beata Łopacińska, sędzia główny: Adam Pryliński.  ZAPRASZAMY!

Szkolny Dzień Życzliwości i Pozdrowień-promujemy życzliwość i kulturę osobistą
Napisał nauczyciel   


 

ZATRZYMAJ SIĘ KOLEGO I NAPISZ COŚ MIŁEGO „POCZTA ŻYCZLIWOŚCI"


Od wtorku 18 listopada będzie działała w naszej szkole skrzyneczka do której będziecie mogli wrzucać:

 • napisane życzliwe, miłe słowa na karteczkach, laurkach,
 • pozdrowienia w formie listów, rysunków do koleżanek, kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły,
 • ...

Koniecznie napiszcie do kogo mają trafić! W Dniu Życzliwości i Pozdrowień - 21 listopada w piątek - wszystkie listy zostaną dostarczane do adresatów.
Dzień 21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi.

JEŚLI USUWA SIĘ Z ŻYCIA MIŁOŚĆ I ŻYCZLIWOŚĆ, TO USUWA SIĘ WSZELKĄ PRZYJEMNOŚĆ Cyceron (106 - 43 p.n.e.)

Życzliwość bez wątpienia odgrywa doniosłą rolę w codziennym życiu każdego człowieka. Przychylne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, potrafią wprowadzić w dobry nastrój oraz sprawić, że ludziom wokół lepiej się żyje.
21 listopada obchodzony jest dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków i pozytywnych emocji, czyli „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień"

 Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na wydarzenia wojny "Jom Kippur" (konflikt izraelsko-arabski). Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść nie prowadzą do niczego dobrego. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Główną ideą obchodów Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, iż tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na całym świecie. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii, czy przyjazne nastawienie.

Opiekun SU- p. Jolanta KulejPatriotyczne śpiewanie
Napisał nauczyciel   

 11 listopada 2014 r. obchodzimy 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany Konkurs Pieśni Patriotycznej.
Wszystkie klasy gimnazjalne oraz pierwsze klasy licealne zaprezentowały wylosowane i przygotowane wcześniej pieśni. Jury w składzie: Pan Dyrektor Janusz Hwozdyk, Pani Katarzyna Markiewicz oraz przedstawiciele uczniów: Julia Wiśniewska i Filip Wilczyński, oceniali występy biorąc pod uwagę wykonanie, ale również zaprezentowane stroje, rekwizyty, akompaniament...
Największy aplauz zdobyli uczniowie klasy III B Gimnazjum wykonując piosenkę" Przybyli ułani pod okienko", i to oni zdobyli pierwsze miejsce. Kolejne wyróżnione miejsca zajęły klasy: I C LO i II A Gimnazjum. Na zwycięzców czekała słodka nagroda- pyszne cukierki i pamiątkowy dyplom.
Mamy nadzieję, że tym konkursem zapoczątkujemy tradycję wspólnego śpiewania.

JUTRO IDZIEMY DO TEATRU!
Napisał nauczyciel   
30 października 2014r. o godzinie 9.50 uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunami wychodzą do teatru na spektakl pt. "Ony".

Klasa 1a - opiekun - p. Krzysztof Grygiel
Klasa 1b - opiekun - p. Anna Starzyńska - Maniecka
Klasa 2a - opiekun - p. Dorota Szymankiewicz
Klasa 2b - opiekun - p. Małgorzata Miszczak
Klasa 2c - opiekun - p. Jolanta Kulej
Klasa 3a - opiekun - p. Iwona Pacześna
Klasa 3b - opiekun - p. Elżbieta Noworyta

Klasy z opiekunami wracają do szkoły na 5 godzinę lekcyjną.
Zajęcia zaplanowane w tym dniu od 5 godziny lekcyjnej odbywają się zgodnie planem.Gorzowska Spartakiada Młodzieży - mamy sukces!
Napisał nauczyciel   

 Miło nam poinformować, iż dziewczęta w składzie: Justyna Matkowska, Zofia Horodeczna i Julia Kłosek dnia 20.10.2014 brały udział w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży w tenisie stołowym i pokonując gimnazja nr 9, 7, 13 zdobyły III miejsce w Gorzowie. Gratulujemy!
Opiekun B.Łopacińska
 
Zapraszamy utalentowanych uczniów do realizacji teledysku!
Napisał nauczyciel   
 

Chcesz wziąć udział w realizacji teledysku świątecznego?

A może piszesz teksty piosenek albo tworzysz muzykę?

Jesteś kreatywny i chętny do wspólnego działania?

Koniecznie zgłoś się do nas! Spotkanie koła filmowego już w ten czwartek

na 7, 8 i 9 godzinie lekcyjnej.

Zapraszamy! Małgorzata Miszczak


Mamy jedyną w województwie lubuskim Pracownię Filmoteki Szkolnej, czyli kino w klasie!
Napisał nauczyciel   
  Pracownia nie wygląda jak zwykła klasa, chociaż klasą pozostała ponieważ odbywają się w niej lekcje. Została dostosowana do projekcji filmów - wyremontowana i wyposażona w profesjonalny sprzęt: projektor i ekran, system nagłaśniający oraz podłączenie do Internetu, umożliwiające odtwarzanie filmów on-line.
Uroczyste otwarcie odbyło się w czwartek, 09 października 2014 r. Gościliśmy przedstawicieli Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej z Warszawy, wśród których byli m.in. Pełnomocnik Dyrektor PISF do spraw Upowszechniania Kultury Filmowej i Promocji, p.Anna Sienkiewicz-Rogowska, filmoznawca dr Artur Majer, krytyczki filmowe p.Anna Bielak i p.Kaja Klimek, dziennikarze TVP Kultura oraz gość specjalny- aktorka Sandra Staniszewska, znana m.in. z filmu pt. "Kamienie na Szaniec". Na konferencji prasowej towarzyszącej otwarciu Pracowni byli przedstawiciele władz oświatowych i lokalnych: Lubuski Kurator Oświaty p. Bogna Ferensztajn, Zastępca prezydenta miasta ds. społecznych p. Alina Nowak, przedstawiciel Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.z Wydziału Edukacji, kierownik Działu Film w MOS p. Iwona Bartnicka, dyrektorzy i nauczyciele oraz uczniowie zaproszonych szkół.
 
 
 Inauguracja Pracowni Filmoteki Szkolnej wzbogacona była o warsztaty dziennikarskie prowadzone przez dziennikarzy TVP Kultura, na których szkolni filmowcy zrealizowali reportaż (do obejrzenia poniżej)
 

 
W ramach otwarcia Pracowni Filmoteki Szkolnej odbyły się również warsztaty dla młodzieży, które prowadziły krytycy filmowi. Nauczyciele mogli wziąć udział w wykładach filmoznawcy oraz obejrzeć prezentację lidera Filmoteki Szkolnej.

Otwarcie Pracowni Filmoteki Szkolnej było dla nas niezwykłym wydarzeniem i świętem filmu w szkole.

 Media o nas:

http://www.tvp.pl/gorzow-wielkopolski/informacja/informacje-lubuskie/wideo (od 00:16:13)

http://www.tvgorzow.pl/archiwum/2014/100903filmoteka.html 

http://www.pisf.pl/pl/kinematografia/news/otwarcie-pracowni-filmoteki-szkolnej-w-lesznie-gorze-i-gorzowie-wielkopolskim

http://gorzow.gazeta.pl/gorzow

http://radiogorzow.fm/radio-gorzow/wiadomosci-radia-gorzow/kino-w-klasie-takie-rzeczy-tylko-w-zso-nr-3/

http://gorzow24.pl/news/17385/w-trzecim-lo-byla-aktorka-i-ekspert-od-filmu-otworzyli-kino-w-klasie-foto.html

 http://www.echogorzowa.pl/news/1/mija-dzien/2014-10-08/pracownia-filmoteki-szkolnej-takze-w-gorzowie-9051.html


Z ostatniej chwili- szkolne wieści samorządowe
Napisał nauczyciel   
Wyniki glosowania na zarząd SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO w roku szkolnym 2014/2015

Przewodniczący

Piotr Szpila (26 głosów)

Z-ca przewodniczącego

Mateusz Śmigiel (25 głosów)

Rada Samorządu

Julia Pernet

Julia Wiśniewska

Damian Zawadzki

Julia Jaroszewska

Mateusz Świątek

Wiktoria Wojciechowicz

Oliwia Różańska

Natalia Dębińska

Tomasz Wesoły

Szczegółowe informacje wkrótce.


Pracownia Filmowa Filmoteki Szkolnej! Koło Filmowe Gimnazjum nr 3 docenione!
Napisał nauczyciel   
 Dzięki działaniom uczniów ze Szkolnego Koła Filmowego Gimnazjum nr 3 oraz wielu przedsięwzięciom filmowym realizowanym przez panią Małgorzatę Miszczak staliśmy się jedną ze szkół w Polsce, w której Polski Instytut Sztuki Filmowej postanowił stworzyć Pracownię Filmoteki Szkolnej. Prace adaptacyjne zmieniły zwykłą klasę lekcyjną w szkolną salę kinową, dostosowaną do projekcji filmów, wyremontowaną i wyposażoną w profesjonalny sprzęt: projektor i ekran, system nagłaśniający oraz podłączenie do Internetu, umożliwiające odtwarzanie filmów on-line.

Już w ten czwartek (09 października 2014 r.) odbędzie się uroczyste otwarcie Pracowni. W trakcie wydarzenia, nauczyciele i dyrektorzy szkół wezmą udział w wykładach o miejscu filmu w edukacji szkolnej. Uczniowie odbędą debaty filmowe „Skrytykuj.pl", które poprowadzą krytyczki filmowe: Anna Bielak i Kaja Klimek. Poza tym spotkają się też z Sandrą Staniszewską, aktorką znaną m.in. z filmu "Kamienie na szaniec" w reż. Roberta Glińskiego oraz wezmą udział w warsztatach dziennikarskich.
Od marca 2014 PISF otworzył już trzynaście Pracowni Filmoteki Szkolnej, które służyć mają popularyzacji szkolnej edukacji filmowej. Opiekunowie merytoryczni pracowni to nauczyciele - liderzy Filmoteki Szkolnej, którzy podjęli się nie tylko prowadzenia lekcji przedmiotowych dla uczniów z danej szkoły, ale także warsztatów dla nauczycieli i młodzieży z całego regionu. W ten sposób budowany jest kolejny element systemu wsparcia metodycznego w całej Polsce.

PROGRAM INAUGURACJI FILMOTEKI SZKOLNEJ:

11:00 – Konferencja prasowa z udziałem gości oficjalnych, dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów oraz mediów

Dla nauczycieli i dyrektorów szkół:

12:00-13:00 – wykład filmoznawcy

13:00-13:30 – prezentacja dobrych praktyk edukacji filmowej – liderka Filmoteki Szkolnej

Dla uczniów:

12:00-13:30 – pokaz filmu i debata poprowadzona przez krytyczki filmowe


Podziękowanie
Napisał nauczyciel   
Drodzy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły

Serdecznie dziękujemy za wsparcie Gorzowskiego Hospicjum, poprzez kupowanie cebulek żonkili. Jesteście wspaniali, dzięki Waszej pomocy uzbierałyśmy 328,91. Na pewno Wasze dobro nie pójdzie na marne. Cebulki posadzimy przed szkołą i wiosną będą cieszyły nasze oczy.

Prosimy, bądźcie tacy, jacy jesteście i pamiętajcie zawsze o chorych i cierpiących.

Organizatorki akcji: Oliwia Sz. , Agata K. , Paulina L. i Monika S-Sz.


Podsumowanie Akcji Sprzątania Świata
Napisał nauczyciel   
19 września 2014 roku w Gimnazjum nr 3 jak co roku odbyła się Akcja Sprzątania Świata. Hasłem tegorocznej akcji było: „Turysto szanuj środowisko!"
Uczniowie wszystkich klas wykonali plakaty, posprzątali swoje gabinety, niestety nieliczni przynieśli zużyte baterie i elektrośmieci. Ponadto wszyscy w tym dniu ubrali się na zielono. Uczniowie klas pierwszych udali się na teren sprzątania czyli ul. Teatralną, Szkolną i Szpitalną.
 Najciekawszą pracę plastyczną wykonali uczniowie kl. I a. Klasa ta również najliczniej przebrała się na zielono oraz przyniosła najwięcej elektrośmieci i baterii. W tym roku klasa I a okazała się bezkonkurencyjna i w ogólnej klasyfikacji zajęła I miejsce zdobywając 55 punktów. Drugie miejsce zajęła klasa III a (26 punktów), zaś trzecie II a 12 punktów).
 

Klasa

I A

I B

II A

II B

II C

III A

III B

Gabinet

5

6

4

2

4

5

5

Konkurs plast.

10

1

5

1

5

1

3

Zielono mi...

10

1

3

1

1

5

2

Baterie

10

0

0

0

0

5

0

Elektrośmieci

20

0

0

0

0

10

0

Suma pkt.

55

8

12

4

10

26

10

Miejsce

I

V

III

VI

IV

II

IV

 Zwycięzcom gratulujemy. Szczegółowe wyniki zawarte są w tabeli zbiorczej. Zapraszamy do dalszej zabawy w konkursach ekologicznych organizowanych w naszej szkole i przypominamy o całorocznej zbiórce zużytych baterii oraz elektroodpadów, które należy dostarczać do gab. 22 do p. Pacześnej.
 Opiekun: Iwona Pacześna
Turysto szanuj środowisko!
Napisał nauczyciel   
AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA 2014

KONKURENCJE DLA WSZYSTKICH KLAS I, II, III
1.KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY GABINET „SPRZĄTANIE ZACZNIJ OD SIEBIE!"
- każda klasa porządkuje swój gabinet lub gabinet, w którym spędza najwięcej czasu
- komisja oceniać będzie porządek, estetykę, ukwiecenie, klimat gabinetu
- klasy przygotowują gazetkę o Akcji Sprzątania Świata
- odpowiedzialni: wychowawcy klas
- sprawdzanie gabinetów: 22.09.14 (poniedziałek)
2. KONKURS PLASTYCZNY: „Turysto szanuj środowisko!"
-każda klasa dostarcza jedną pracę plastyczną zgodną z hasłem podanym w temacie
-termin oddania prac: 17.09.14 (środa) do p. K. Markiewicz gab. 18 lub I. Pacześnej gab. 22
- format pracy: A1
- technika: dowolna
3.KONKURS: „Zielono mi...."
- uczniowie przychodzą ubrani w odcienie zieleni(koszulki, spodnie, buty, bluzy itp.)
-zliczana będzie ilość uczniów przebranych na zielono
-wszyscy przebrani są niepytani -19.09.2014 (piątek)
4.ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII
- zużyte baterie R6, R14, R20 i inne przynosić należy do p. I. Pacześnej, gab. 22
- KAŻDY KILOGRAM PRZYNIESIONYCH BATERII TO 10 PKT DLA KLASY!!!
- termin: do 19.09.2014 (piątek)
- Uwaga!!! Zbiórka baterii jest akcją całoroczną
5. ZBIÓRKA STARYCH TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH I NIEPOTRZEBNEGO MAŁEGO SPRZĘTU RTV/AGD tzw. elektrośmieci
- stare, niepotrzebne, zepsute telefony komórkowe, radia, magnetofony, lokówki, suszarki, prostownice, ekspresy do kawy, mp3, drukarki, klawiatury itp. przynosić należy do p. I. Pacześnej gab. 22
- KAŻDY SZTUKA ZUŻYTEGO SPRZĘTU TO 5 PKT DLA KLASY!!!
- termin: do 19.09.2014 (piątek)
- Uwaga!!! Zbiórka baterii i telefonów komórkowych jest akcją całoroczną

KONKURENCJE TYLKO DLA KLAS I!!!
WYJŚCIE KLAS I NA TEREN SPRZĄTANIA
- Gospodarz klasy odbiera worki i rękawice w piątek 19.09.14 (piątek) o 7.50
w gab. 22
- Miejsce sprzątania i nauczyciele odpowiedzialni:
IA - 1 godz.- p. M. Miszczak, G. Trześniowski- ul. Szkolna i Teatralna w kierunku centrum +garaże
IB - 2 godz. - p. M. Miszczak i, B. Gesternkorn - ul. Teatralna w kierunku LIDL-a + ul. Szpitalna
Ze względów bezpieczeństwa nie zbieramy: środków opatrunkowych, strzykawek, przedmiotów ostrych.
worki składamy na terenie LO od strony ul. Szkolnej przy platanie!!!PODSUMOWANIE KONKURENCJI W RAMACH Akcji Sprzątania Świata W ŚRODĘ 24.09.2014. Zwycięskie klasy otrzymają dyplomy.


Zebrania z rodzicami
Napisał nauczyciel   

16 września 2014 r. (we wtorek) o godz. 17.00 odbędą się zebrania z rodzicami.

Zapraszamy!


Otrzęsiny klas pierwszych!
Napisał nauczyciel   
 
 • termin: 17. 09. 2014r. (środa)
 • godzina: 16.30 do ok.18.00
 • miejsce: aula szkolna
 • organizator: klasa II b i II a
 • obowiązują przebrania kotów, koteczków, kociaków, kocurków, kiciusiów...
  Przed nami KONKURSY- NIESPODZIANKI i dobra zabawa !!!

Obecność uczniów klas I jest obowiązkowa!!! Zapraszamy !


Nasi tam byli! Mistrzostwa Świata w Siatkówce 2014!
Napisał nauczyciel   
 

 
 
 
 
 
 

Wspieranie rozwoju szkół i przedszkoli w Gorzowie Wielkopolskim
Napisał nauczyciel   

Projekt zrealizowany w Gimnazjum nr 3

„Wspieranie rozwoju szkół i przedszkoli

w Gorzowie Wielkopolskim" 

współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013

Lider projektu: Miasto Gorzów Wlkp./ Zespół Poradni Psychologiczno- Pedagogicznych
Partner projektu: Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp.
Okres realizacji projektu: od 01.11.2013 r. do 31.08.2014 rGłównym celem projektu było podniesienie jakości funkcjonowania systemu doskonalenia nauczycieli i dyrektora szkoły, poprzez stworzenie i realizację planu wspomagania placówki spójnego z kierunkiem jej rozwoju, w obszarach wymagających szczególnego wsparcia.

W projekcie udział wzięło: 27 osób.

Projekt stanowił pilotaż nowego modelu systemu doskonalenia nauczycieli i zewnętrznego wspomagania pracy szkoły, który będzie obowiązywał od 1 stycznia 2016 r.

W ramach projektu zrealizowano dwa zadania merytoryczne, związane z wdrażaniem nowych narzędzi i sposobów wspomagania rozwoju szkoły.

Zadanie I - przeprowadzenie pełnego cyklu doskonalenia

Pierwszym zadaniem Projektu było przeprowadzenie pełnego cyklu doskonalenia nauczycieli i dyrekcji szkoły w obszarze „Praca z uczniem zdolnym", na bazie oferty opracowanej w ramach Rocznego Planu Wspomagania (RPW).

Realizacja tego zadania podzielona była na cztery etapy:

ETAP 1. Diagnoza potrzeb placówki;

ETAP 2. Doskonalenie pracy nauczycieli;

ETAP 3. Przełożenie nowych umiejętności nauczycieli na szkolną praktykę;

ETAP 4. Przygotowanie sprawozdania z realizacji RPW (rocznego planu wspomagania).

Za realizację zadania odpowiedzialny był Partner Projektu - Wojewódzki Ośrodek Metodyczny
w Gorzowie Wlkp. W wykonaniu zadania Gimnazjum nr 3 wspierała Pani Jolanta Stępkowska, pełniąca w projekcie funkcję Szkolnego Organizatora Rozwoju Edukacji.

Doskonalenie pracy nauczycieli wsparte zostało poprzez zaangażowanie ekspertów, specjalistów w zakresie tematyki doskonalenia. W ramach przetargu nieograniczonego wyłoniony został Salon Edukacyjny EMPIRIA Sp. z o.o. ze Szczecina, który przeprowadził: wykłady - 4 godziny, warsztaty - 15 godzin, konsultacje indywidualne i grupowe - 24 godziny.

Zadanie II - sieci współpracy i samokształcenia

W ramach drugiego zadania pracownicy Gimnazjum nr 3 uczestniczyli w pracach następujących sieci współpracy i samokształcenia:

- sieci koordynowanej przez Panią Małgorzatę Niewiadomską: „Skuteczne sposoby zachęcania uczniów do czytania", w ramach której jedna osoba uczestniczyła między innymi w 9 godzinach warsztatów prowadzonych przez eksperta Panią Joannę Marchewkę z Poznania,

- sieci koordynowanej przez Panią Annę Jańczak: „Jak rozwijać twórcze myślenie uczniów?", w ramach której jedna osoba uczestniczyła między innymi w 9 godzinach warsztatów prowadzonych przez Jana Przewoźnika z Gorzowa Wlkp.,

- sieci koordynowanej przez Panią Monikę Wysocką: „Rola dyrektora w promocji i budowaniu wizerunku szkoły", w ramach której Zastępca Dyrektora szkoły uczestniczył między innymi w 9 godzinach warsztatów prowadzonych przez profesora Jana Fazlagicia z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Odpowiedzialny za realizację tego zadania był Lider Projektu - Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych.

Szczegółowe informacje nt. realizacji projektu są dostępne na podstronie internetowej

  sites.google.com/site/test1jjj/


WAKACJE, WAKACJE...
Napisał nauczyciel   
Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się jutro w dużej sali gimnastycznej o godzinie 9:00. Rozdanie świadectw w gabinetach szkolnych z wychowawcami. 
 
A potem już WAKACJE !!
 
W te rozpoczynające się wakacje chcielibyśmy Wam wszystkim życzyć:
 • mile spędzonego wypoczynku z dala od szkoły,
 • wspaniałych chwil spędzonych z najlepszymi osobami na świecie,
 • nabrania energii na przyszły rok szkolny
 • i przede wszystkim niezliczonej ilości promieni słonecznych, tak, byście wszyscy wrócili do szkoły opaleni (pamiętajcie o kremach z filtrami UV:))
Oby ten czas przyniósł Wam wiele niesamowitych chwil, wrażeń, przygód i pozytywnych emocji!

Kiermasz podręczników
Napisał nauczyciel   
25 czerwca 2014 r. o godz. 12.00 w gabinecie nr 23 odbędzie się KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW- zapraszamy!
Kliknij na PODRĘCZNIKI i pobierz spis podręczników dla klas I - III na rok szkolny 2014/2015

Turniej ORLIK VOLLEYMANIA 2014
Napisał nauczyciel   
   
  30 maja 2014 r. na boiskach szkolnych odbył się TURNIEJ WOJEWÓDZKI DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW - ORLIK VOLLEYMANIA w mini siatkówce -klasy VI i młodsze.
 Organizatorem turnieju byli trenerzy S.O.S o raz trenerki z naszej szkoły. W turnieju wzięło udział 20 drużyn mieszanych (2 dziewczynki i 2 chłopców) z województwa Lubuskiego. Zespoły zostały podzielone na 3 grupy w których rozgrywali mecze każdy z każdym.
 
 
Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy stworzyły grupę finałową, z której zwycięzca awansował do finału makroregionalnego. Po zaciętej walce pierwsze miejsce w turnieju wywalczyła drużyna UKS „Trójka" Międzyrzecz I.
Mamy mistrza kaligrafii!
Napisał nauczyciel   
Jury wojewódzkiego konkursu kaligraficznego "Mistrz kaligrafii" dokonało oceny nadesłanych prac kaligraficznych. Na konkurs wpłynęło 36 prac ze szkół województwa lubuskiego.
W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce i nagrodę główną otrzymał PIOTR KRASNOWSKI, uczeń klasy I A.
Wernisaż wyróżnionych prac odbył się w Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze, szkole organizującej konkurs.

GRATULACJE!

Byliśmy na 5. Festiwalu Filmoteki Szkolnej!
Napisał nauczyciel   
  
Do Warszawy 9-10 czerwca, na festiwal przyjechało 200 młodych pasjonatów kina
z całej Polski.  Wśród nich znalazła się nasza ekipa filmowa: Julka, Jakub i ja oraz opiekun koła filmowego Pani Małgorzata Miszczak.
Pierwszego dnia odwiedziliśmy TPS Studio Film, gdzie m.in. sprawdzaliśmy jak kręci się film w technice slow motion i jakie efekty można dzięki tej metodzie uzyskać. Cały pobyt w studiu dostarczył nam wiele radości i śmiechu, ale także filmowej wiedzy.
 
 
Wieczorem przyszła pora na oglądanie filmów wszystkich uczestników festiwalu razem z ekspertem- młodym scenarzystą i reżyserem Maciejem Prykowskim. Każdy z uczestników miał okazję opowiedzieć o swoich inspiracjach, pomysłach i posłuchać jak film jest odbierany przez rówieśników oraz co na temat filmu do powiedzenia ma ekspert. Musimy przyznać, że nasz film pt. TAKIE MIEJSCE został bardzo dobrze oceniony, z czego jesteśmy dumni, a uwagi które zostały skierowane w naszą stronę wcale nie zniechęciły nas, a tylko zmotywowały do doskonalenia przyszłych działań filmowych.
 
Drugiego dnia nadszedł czas na targi projektów filmowych, które realizowaliśmy w szkole. Staraliśmy się zaprezentować je jak najlepiej. Wszyscy, którzy mijali nasze stanowisko mieli okazję obejrzeć nasze filmy, skosztować "trójkowego ciasteczka" , "połamać język" odczytując losowo wybrane trudne sformułowania oraz sprawdzić znajomość popularnych cytatów z filmów. Świetlnego koguta, który zachęcał do obejrzenia naszych spotów o cyberprzemocy było widać na drugim końcu sali. Tego dnia mieliśmy okazję porozmawiać z Sandrą Staniszewską, która była naszym ekspertem.
 
 Aktorka przekazała nam wiele cennych wskazówek, które pomogą doskonalić nasze działania. Powiedziała, że nasz film podobał jej się najbardziej ze wszystkich prezentowanych na festiwalu. Usłyszeliśmy od niej dużo miłych i cennych słów, które na pewno nie pójdą w zapomnienie. Jednak najbardziej ucieszyło nas to, że aktorka wyraziła chęć ponownego spotkania w naszym gimnazjum. Oprócz Sandry Staniszewskiej na festiwalu można było zamienić parę słów, zrobić zdjęcie czy poprosić o autograf innych ludzi filmu. Byli to: Anna Bielak (filmoznawca, programerka, dziennikarka filmowa), Marek Brodzki (reżyser), Piotr Głowacki (aktor), Błażej Hrapkowicz (krytyk filmowy), Julia Kijowska (aktorka), Kamil Polak (reżyser filmów animowanych), Maciej Prykowski (scenarzysta i reżyser), Marcel Sabat (aktor) i Wojciech Stuchlik (producent filmowy).
Festiwal dostarczył nam wiele emocji ale przede wszystkim radości. Mogliśmy poznać wielu interesujących ludzi, a także zobaczyć siebie nawzajem w różnych ciekawych sytuacjach.

 napisała: Daria Rybarczyk


Wycieczka pełna interaktywnych niespodzianek!
Napisał nauczyciel   
W poniedziałek 9.06.2014r. uczniowie naszego gimnazjum wybrali się na wycieczkę do Szczecina wraz z opiekunami: p.A.Czarnecką, p.I. Pacześną, p. K.Parkołą, p.D. Szymankiewicz.
Celem wycieczki była interaktywna wystawa doświadczeń "Eureka", która działa pod patronatem Uniwersytetu Szczecińskiego, wydziału fizycznego. Nasza młodzież bardzo czynnie uczestniczyła w wykonywaniu wszelakich doświadczeń. Mianowicie...dzięki sile mięśni Janka Majewskiego mogliśmy posłuchać radia ;), Grzesiu Olszowiak jednym palcem podniósł 20 kg bloczek betonowy i tym samym przypomniał nam o działaniu maszyn prostych, a nasze panie nauczycielki okazały się bardzo dobrymi przewodnikami prądu. Doświadczeń było bardzo wiele.
 
 
 
Udając się spacerem odwiedziliśmy Wały Chrobrego, gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie pod fontanną. Następnie udaliśmy się na Zamek Książąt Pomorskich oraz podziwialiśmy odrestaurowane kamienice (tzw. Stare-Nowe miasto).
Po bardzo dzielnych marszach...zważywszy na to, iż dzień był upalny...uwieńczyliśmy naszą wyprawę ciepłymi posiłkami, kawą ze Starbucks oraz lodami z McDonald's...a niektórzy z nas mieli bliskie spotkanie z dinozaurami ;).
Bardzo dziękuję uczestnikom wycieczki oraz opiekunom. Do następnego razu!
Anna Czarnecka
Podsumowanie konkursu z języka niemieckiego-Dyktando 2014
Napisał nauczyciel   
 

Tekst nawiązywał do święta wszystkich mam, który obchodzony był w tygodniu, w którym odbywał się konkurs.

Najlepiej poradziła sobie Sandra Mińczuk. Drugie miejsce zajęła Kamila Grusza. Trzecie miejsce przypadło dwóm uczennicom: Julii Miszczak i Anicie Aksentowicz. Wszystkie dziewczyny uczą się w klasie III b. Dla zwyciężczyń zostaną rozdane nagrody na uroczystym apelu z okazji zakończenia roku szkolnego.
Serdecznie dziękuję wszystkim za udział i zapraszam na kolejną edycję.
Katarzyna Parkoła


DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ SPORTU
Napisał nauczyciel   

„TURNIEJ PRZECIĄGANIA LINY"

04.06.2014r. godz. 10.00 - 11.30
Miejsce: Boisko Wielofunkcyjne przy SP 17

 Regulamin:
• Rywalizacja odbędzie się w systemie :Każdy z Każdym"
• Podczas rywalizacji i kibicowania będzie obowiązywała zada „Fair Play"
• Skład drużyny: 8 uczestników (6 chłopców + 2 dziewczyny) zespół uzupełniają pozostali uczniowie klasy jako osoby rezerwowe.
• Uczniowie nie biorący udziału w konkurencji kibicują swojej drużynie.
• Kibice przygotowują wyposażenie niezbędne do kibicowania: transparenty, flagi, pompony, okrzyki itp.

Wychowawcy bądź wyznaczeni opiekunowie zespołów odpowiedzialni są za ustalenie składów drużyn i opiekę nad młodzieżą w takcie trwania turnieju. Osoby odpowiedzialne za organizacje i przebieg turnieju: Beata Łopacińska, Bogumiła Szumińska, Waldemar Malinowski, Andrzej Rokita


UWAGA SZKOLNI FILMOWCY! KONKURS NA FILM KIBIC NA 6.!
Napisał nauczyciel   
   Wojewoda Lubuski i Lubuski Kurator Oświaty zapraszają uczniów lubuskich szkół do udziału w konkursach realizowanych w ramach projektu KIBIC NA 6.

Przedmiotem konkursu jest przygotowanie filmu (czas trwania: do jednej minuty), którego treść zachęcać będzie do podejmowania odpowiedzialnych wyborów - zasad kulturalnego kibicowania.  Konkurs przeznaczony jest dla autorów indywidualnych oraz zespołów autorskich
(2-3 osobowych).

CELE KONKURSU
 • Kształtowanie świadomości kulturalnego kibicowania.
 • Promowanie prawidłowych postaw młodych ludzi podczas uczestnictwa w imprezach sportowych.
 • Promowanie postawy młodych ludzi jako liderów szkolnych działań na rzecz kulturalnego kibicowania.

Film powinien propagować:

 • pożądane zachowania związane z aktywnym kibicowaniem,
 • postawy odpowiedzialności oraz szacunku wobec siebie i innych podczas imprez sportowych,
 • bezpieczne formy spędzania wolnego czasu poprzez udział w imprezach sportowych,
 • sposoby eliminowania sytuacji zagrożeń podczas imprez sportowych.

Ważne informacje:

 • termin do 18 czerwca 2014 r .
 • Film może być przygotowany w dowolnej formie (np. animacja komputerowa,  plansze i głos lektora, udział rówieśników w roli aktorów itd.)
 • najlepsze prace (pierwsze trzy miejsca) zostaną uhonorowane nagrodami. Komisja Konkursowa może przyznać także wyróżnienia.
 • Wszelkie wskazówki u p. M. Miszczak
ZOSTAŃ WSPÓŁTWÓRCĄ KSIĄŻKI
Napisał nauczyciel   
 Napisz bajkę z morałem (czcionka 14, minimum 1 strona) i przynieść ją do końca maja do p. Anny Sadowskiej. Bajki zostaną zebrane w książce.
Nagrody czekają. Powodzenia!

Majowo, literacko, artystycznie
Napisał nauczyciel   
 

 Ogłaszamy szkolny konkurs literacko-fotograficzny. Uczestnicy powinni w swoich pracach odnieść się do tematu

U mnie maj!

Zadanie składa się z dwóch części. Należy napisać opowiadanie oraz dołączyć do niego zdjęcia (maksymalnie 3), które nie muszą być ilustracją do tekstu, mogą być związane z tematem w sposób swobodny, może metaforyczny.
Swoje propozycje należy składać do 21.05.2014 u p. Anny Sadowskiej lub p. Krzysztofa Grygiela.

Pamiętacie? Szkolny Festiwal Filmowy-fotorelacja
Napisał nauczyciel   

 
 
 
 
 foto: Julia Pernet, Jakub Opora

Niemieckie Dyktando 2014
Napisał nauczyciel   
27.05.2014 r. (wtorek) o godz. 10.45 odbędzie się KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO- DYKTANDO 2014. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do pani Katarzyny Parkoła do dnia 26.05.2014.
SIATKARSKIE POTYCZKI RODZINNE
Napisał nauczyciel   
  10.05.2014 roku odbyły się X SIATKARSKIE POTYCZKI RODZINNE PAMIĘCI ROBERTA KOWALSKIEGO.
Minutą ciszy uczczono pamięć naszego kolegi Roberta i tych, którzy odeszli od nas ostatniego roku -Halinkę Wasik-Młynarczyk, Stanisława Wojciechowicza, Alberta Żurawskiego, Piotra Gintowta i Marcina Rascha. Do Turnieju zgłosiło się 25 par (12 par w grupie młodszej i 13 par w grupie starszej). Drużyny składały się z rodzica i dziecka, rodzeństwa lub kuzynostwa. Rozpiętość wiekowa była bardzo duża - od klasy IV do licealistów.
Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim. Każdy zespół biorący udział w turnieju został obdarowany upominkiem i medalem uczestnictwa. Drużyny, które zajęły miejsca od Ido III otrzymały nagrody rzeczowe i puchary. Toczyła się zacięta rywalizacja do ostatniej piłki, ale wszyscy uczestnicy grali wg zasady fair- play.

Najlepszymi okazali się:

GRUPA MŁODSZA:

I m. - Maria i Andrzej Grusza
II m. -Magdalena Kołodziej i Maja Matuszewska
III m. -Anna i Paweł Łężak
IV m. - Karolina i Maciej Bocheńscy

GRUPA STARSZA:

I m. -Robert i Łukasz Durbajłło
II m. - Dominika Kościuszko i Adam Zadka
III m. -Marta i Michał Kaniowscy
IV m. - Julia i Adam Wiśniewscy
GRATULUJEMY!!!!!
Podsumowanie konkursu kulturowego dotyczącego krajów anglojęzycznych
Napisał nauczyciel   

 W piątek 09.05.2014 odbyła się w naszym gimnazjum kolejna, już trzecia edycja konkursu kulturowego dotyczącego krajów anglojęzycznych. Tegoroczny konkurs wymagał od uczestników wykazania się niezwykle wszechstronną wiedzą dotyczącą Stanów Zjednoczonych Ameryki.
Dziewięciu śmiałków z klas 1-3 musiało rozwiązać test składający się z 40 pytań (otwartych i zamkniętych) i należy przyznać, że całkiem nieźle sobie z tym poradzili.
Oto wyniki:
 • I MIEJSCE - Julia Ulańska kl. 3a- 85%
 • II MIEJSCE - Wiktor Koropczuk kl.1a-84%
 • III MIEJSCE-Michał Bielawski kl.3a-82%
Pozostali uczniowie uzyskali w granicach od 69-51%.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone przy okazji najbliższego apelu.
Pozostałym uczestnikom gratulujemy determinacji w trakcie uczenia się oraz uzyskanego wyniku. Wierzymy, iż zdobyta wiedza nie pójdzie w las!
Już dziś zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie ortograficznym z języka angielskiego, który odbędzie się na początku czerwca.

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnia >>

Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 9 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: