header image
Aktualności
II Nocny Maraton Filmowy - 120 urodziny kina!
Napisał nauczyciel   

Filmowa, edukacyjna, muzyczna i pełna atrakcji. Taka była noc w szkole.

 

Dzięki pracy i zaangażowaniu uczniów, którzy podjęli się organizacji II Nocnego Maratonu Filmowego mogliśmy uczestniczyć w ciekawym wydarzeniu, które oprócz promowania dobrych filmów miało na celu aspekt edukacyjny.

Dowiedzieliśmy się między innymi o tym jak realizowane są filmy, jakie znaczenie odgrywa stosowanie planów filmowych, które przesądzają o wyrazie emocjonalnym i przeznaczeniu danego ujęcia.

 

Ciekawą prelekcję nawiązującą do tematyki filmu zaprezentował nauczyciel fizyki. Poznaliśmy, czym są fale grawitacji, o których ostatnio tak dużo się mówi oraz inne ciekawe zjawiska fizyczne, które chociaż doświadczane przez nas na co dzień, nie zawsze są proste do zdefiniowania.

Istotnym elementem II Nocnego Maratonu Filmowego była dyskusja prowadzona przez nauczyciela historii, dotycząca  próby przedstawienia dylematów członków Szarych Szeregów ich rówieśnikom z XXI wieku. Uczniowie mieli wiele cennych spostrzeżeń dotyczących nie tylko aspektu historycznego, ale i odnoszącego się do realizacji filmu, gry aktorów.

 

Filmy, ciekawe prelekcje, prezentacje, kalambury, filmotekowe podchody nocne, konkursy, quizy. Wszystkie atrakcje i działania poświęcone filmowi przełożyły się na to, że były to prawdziwe urodziny kina!

 
 
 
 
 

Podziękowania dla organizatorów, opiekunów oraz całej społeczności uczniowskiej, która wzięła udział w wydarzeniu.

Liderka FS, Małgorzata Miszczak


Urodziny Alberta Einsteina!
Napisał nauczyciel   
 
14 marca obchodzimy rocznicę urodzin Alberta Einsteina. Z tej okazji zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w konkursach o tematyce ściśle związanej z osobą Alberta Einsteina.
KONKURS nr 1

krótki QUIZ o A. Einsteinie

KONKURS nr 2

karykatura A. Einsteina
(technika, format - dowolne)

KONKURS nr 3

przebranie - „Ja, to Albert Einstein"

W każdej z konkurencji jesteście oceniani osobno. Na zakończenie dnia odbędzie się rozstrzygnięcie konkursów i nagrodzenie najlepszych prac/przebrań w auli. Po lekcjach odbędzie się w Pracowni Filmoteki Szkolnej projekcja filmu „Einstein" w reż. Liliany Cavani
Obsada: Piotr Adamczyk, Andréa Ferréol, Vincenzo Amato, Luigi Diberti
Gatunek: Dramat
Rok produkcji: 2008
Czas: 190 min

Po projekcji filmu odbędzie się dyskusja.

Zgłoszenia udziału w konkursach : do 26.02.2016 (piątek)
Składanie prac/karykatur: do 10.03.2016 (czwartek)

ZAPRASZAM SERDECZNIE DO ZABAWY!!!

Organizator: Anna Czarnecka


Poruszyć obraz- warsztaty animacji poklatkowej
Napisał nauczyciel   
"PORUSZYĆ OBRAZ"- pod takim hasłem w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 w Gorzowie Wlkp. odbyły się warsztaty poświęcone filmowi animowanemu prowadzone przez liderkę Filmoteki Szkolnej p. Małgorzatę Miszczak. Uczestniczyli w nich uczniowie i opiekunowie Katolickiego Gimnazjum im. Jana Pawła II i Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp.
 W ramach warsztatów odbyły się trzy spotkania. Na pierwszym uczniowie poznali krótką historię animacji, dowiedzieli się co to jest film animowany, jakie są techniki animacji, a także poznali etapy tworzenia animacji poklatkowej. Na dużym ekranie Pracowni Filmoteki Szkolnej obejrzeli filmy animowane wykonane przez profesjonalistów, między innymi z pakietu Filmoteki Szkolnej. Aby przekonać uczniów, że animacja poklatkowa nie jest taka trudna jak się może wydawać, zaprezentowane zostały również filmy uczniów ZSO nr 3, wielokrotnie nagradzane na konkursach filmowych i festiwalach ogólnopolskich. 
Dwa kolejne spotkania warsztatowe odbyły się w pracowni komputerowej ZSO nr 3, na których uczniowie z wielkim entuzjazmem podjęli filmowe wyzwania. Praca w trzech zespołach polegała na opracowaniu fabuły na podstawie zaproponowanego hasła, przygotowaniu storyboardu oraz plastelinowych postaci- bohaterów animacji. Kolejne działania to animacja i wykonywanie zdjęć. Uczestnicy warsztatów przekonali się, że to ciekawa forma kreatywnej pracy z filmem połączona z dobrą zabawą w zespole.
 

Trzecie, ostatnie spotkanie poświęcone było montażowi i udźwiękowieniu filmów. Dla młodych, kreatywnych filmowców to zadanie okazało się niezwykle łatwe. Powstały krótkie animacje, które uroczystą premierę miały na dużym ekranie w Pracowni Filmoteki Szkolnej. 

 
Uczestnicy warsztatów oraz opiekunowie otrzymali upominki oraz materiały metodyczne Filmoteki Szkolnej przesłane z Centrum Edukacji Obywatelskiej.
 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - 21.02.2016
Napisał nauczyciel   
 
  „...Żaby rzępolą na Rzeszowszczyźnie
W deszczu szczaw aż do Ustrzyk
Dżezują dżdżownice na Hrubieszowszczyźnie
A w puszczy piszczy puszczyk.
Czcigodnym czcicielom czystości w Pszczynie
Szeleszczą pszczoły w bluszczu
Trzeszczą trzewiki po szosach suszonych..."

Język polski jest dość trudnym językiem, ale coraz bardziej popularnym za granicą. Wiele osób uczy się go jako obcego. Ich liczbę szacuje się na 10000 osób na całym świecie, z czego około jedna trzecia studiuje język polski na uczelniach i w szkołach językowych w Polsce.
Wszyscy powinniśmy dbać o polską mowę, starać się mówić i pisać poprawnie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie naszego gimnazjum mogli „połamać sobie języki" odczytując „łamańce językowe" umieszczone na drzwiach gabinetów przedmiotowych. Okazało się to dla niektórych nie lada wyzwaniem. Ponadto, ci odważni, wzięli udział w teście językowym i zmagali się o tytuł Mistrza Poprawnej Polszczyzny Gimnazjum nr 3. Ten zaszczytny tytuł przypadł Mateuszowi Pogonowskiemu z klasy 3a, a na drugim miejscu znalazła się Zosia Horodeczna z tej samej klasy.
Serdecznie gratuluję!
Wychowawczyni i nauczycielka języka polskiego - Anna Sadowska.


Inspiracje
Napisał nauczyciel   

W dniach 23-24.02.16 uczniowie gimnazjum i liceum mieli możliwość obejrzenia w pomieszczeniu szkolnej kawiarenki prac wykonanych w ubiegłym roku przez licealistów w ramach lekcji wiedzy o kulturze.

 
 
 
 
 
  
Wystawa nosiła tytuł "Inspiracje". Uczniowie nawiązywali do bardziej lub mniej znanych dzieł oraz do wielu nurtów, np. surrealizmu, kubizmu, pop artu, abstrakcjonizmu, minimalizmu, ready made. Młodzi artyści wykazali się świetną umiejętnością obserwacji i analizy klasycznych obrazów oraz kreatywnego wykorzystywania wzorców. Oprócz prac malarskich pojawiły się też instalacje i rzeźby. Kuratorem wystawy oraz nauczycielem kierującym pracą autorów był p. Krzysztof Grygiel.

Walentynki w Gimnazjum nr 3
Napisał nauczyciel   
   "Dobrze widzi się tylko sercem.
Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu".
A. de Saint-Exupéry
Walentynki to wyjątkowy dzień dla tych wszystkich, którzy chcą sprawić miłą niespodziankę tym, których lubią, szanują lub kochają. Nazwa pochodzi od patrona zakochanych i chorych - Świętego Walentego, który właśnie 14 lutego napisał anonimowy list do przyjaciół i podpisał go „od Twojego Walentego". Do Polski obchody walentynkowe trafiły w latach 90. XX wieku.
 
 W naszym gimnazjum Walentynki obchodziliśmy 12 lutego. Z tej okazji Samorząd Uczniowski, przygotował wiele atrakcji i niespodzianek. Od samego rana dużą popularnością cieszyła się kawiarenka „Słodka Walentynka", w której można było skosztować pyszne ciasta przygotowane przez naszych uczniów i wypić ciepłą herbatę. Dodatkowym atutem kawiarenki były dekoracje nadające miły, romantyczny nastrój.
 
 Dla uczniów, którzy chcieli w cichy i dyskretny sposób wyrazić swoje uczucia działała „Poczta Walentynkowa". W tym dniu każdą klasę odwiedził listonosz roznosząc kartki, które wcześniej uczniowie mogli wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki.
Ostatnim i najciekawszym punktem obchodów walentynkowych był zapomniany przez wszystkich teleturniej „Czar Par", w którym wzięło udział 5 zgłoszonych par.
 
 Uczniowie gimnazjum zgromadzili się w auli, aby obserwować zmagania swoich kolegów i koleżanek. Po przywitaniu uczestników i widowni, prowadzący Mateusz Śmigiel i Karolina Cichocka rozpoczęli zabawę. Nad przebiegiem imprezy czuwało jury, w składzie: pan dyrektor Zbigniew Prędkiewicz, pani Jolanta Kulej i pani Iwona Pacześna.
 

Zawodnicy mogli zmierzyć się w 6 konkurencjach:
• „Kolacja we dwoje" - wyścig chłopców z tacą;
• „Walentynkowe wypieki" - ubijanie białka jajek na czas;
• „Ulubieńcy publiczności" - głosowanie publiczności, w którym zwyciężyli: Anita Masłowska (3c) i Kacper Cecot (3b);
• „Zaufaj mi" - rysowanie przez dziewczyny z zamkniętymi oczami portretu kolegi
(chłopcy udzielali odpowiednich wskazówek);
• „Dla Ciebie wszystko" - zdobywanie przez chłopców fantów dla swoich koleżanek;
• „Z miłości straciłem głowę, ale nie to co w głowie" - konkurs wiedzy na temat znanych par w literaturze i filmie.
Rywalizacja była zacięta, ale bezkonkurencyjni okazali się: Julia Usik (kl. 3c) i Dawid Cyfer (kl.3b). Zwycięzcy z rąk pana dyrektora Zbigniewa Prędkiewicza otrzymali bilety do kina.
Serdecznie gratulujemy!

Monika Jaroszyńska


Zaproszenie na wystawę prac licealistów
Napisał nauczyciel   
 "Inspiracje"
Zapraszam serdecznie do obejrzenia prac wykonanych w ubiegłym roku szkolnym przez licealistów w ramach lekcji wiedzy o kulturze. Wystawa ta nosi tytuł "Inspiracje". Uczniowie nawiązywali w swoich pracach do bardziej lub mniej znanych dzieł oraz do wielu nurtów, np. surrealizmu, kubizmu, pop artu, abstrakcjonizmu, minimalizmu, ready made. Proponowana prezentacja na pewno zaskoczy odbiorców umiejętnością kreatywnego wykorzystywania wzorców. Wystawę można oglądać 22. i 23.02. w pomieszczeniu szkolnej kawiarenki.
Krzysztof Grygiel
Nocny Maraton Filmowy- liczy się kolejność zgłoszeń!
Napisał nauczyciel   
Z uwagi na duże zainteresowanie udziałem w Nocnym Maratonie Filmowym informujemy, że liczy się kolejność zgłoszeń (zgody rodziców). Prosimy zatem o Waszą szybką reakcję -dostarczanie dokumentu do p. M. Miszczak

Dzień Bezpiecznego Internetu w Pracowni Filmoteki Szkolnej
Napisał nauczyciel   
9 lutego 2016 r. w Pracowni Filmoteki Szkolnej odbyło się spotkanie klas pierwszych gimnazjum w ramach DBI pod hasłem "Lepszy internet zależy od Ciebie!". Podczas spotkania, w którym uczestniczył policjant dyskutowaliśmy o tym, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcieliśmy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci, który można wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. Doskonałym uzupełnieniem prelekcji był pokaz filmów autorstwa uczniów, o tematyce cyberprzemocy.
 
 Liderka FS, M. Miszczak

Nocny Maraton Filmowy
Napisał nauczyciel   
 
 Regulamin i zgoda rodzica na udział ucznia w Nocnym Maratonie Filmowym

Wirtualny Festiwal Filmoteki Szkolnej 2016 za nami
Napisał nauczyciel   
15 stycznia na specjalnej internetowej stronie festiwalowej Filmoteki Szkolnej wszyscy wielbiciele kina, a wśród nich- nasi uczniowie mogli rozwiązywać filmowe zadania i quizy, sprawdzać znajomość polskich filmów, wygrywać nagrody i wspaniale się bawić!
 
 Tegoroczne zmagania z festiwalowymi zadaniami podjęły się trzy zespoły uczniowskie: jeden z gimnazjum i dwa z liceum. Bawiąc się na Wirtualnym Festiwalu i wspólnie rozwiązując łamigłówki uczniowie  mieli okazję poznać ciekawe wydarzenia kulturalne i zagadnienia związane ze sztuką filmową. Niezwykle ciekawym zadaniem, którego wykonania podjęła się grupa z liceum była realizacja filmu, osadzonego w konwencji wybranego gatunku. Uczniowie wykazali się pomysłowością w pisaniu fabuły, stworzyli ciekawe kreacje aktorskie. Montaż filmu okazał się zadaniem z którym poradzili sobie doskonale.


Materiały dydaktyczne do lekcji z filmem
Napisał nauczyciel   

 Materiały dydaktyczne Filmoteki Szkolnej
 Poradnik maturzysty
Lista lekcji filmowych 
filmoznawcze
metodyczne
 Jak zrobić film?

Pracownie FILMOTEKI SZKOLNEJ

 
 Materiały dydaktyczne Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej
Baza filmów i materiałów
Ekran 2.0
 
Materiały dydaktyczne Edukacji Filmowej

 ABC filmu

9 lutego 2016 - Dzień Bezpiecznego Internetu
Napisał nauczyciel   

Walentynki
Napisał nauczyciel   
   Już 14 lutego obchodzimy Walentynki. Z tej okazji w naszym gimnazjum zostanie zorganizowana Poczta Walentynkowa.

 10 i 11 lutego na każdej przerwie uczniowie będą mogli wrzucać kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki, która znajdować się będzie na parterze.

Pamiętajcie aby napisać imię, nazwisko oraz  klasę osoby, do której ma trafić kartka.

Zapraszamy również wszystkich chętnych do udziału w teleturnieju „Czar Par”.  Zapisy 8 i 9 lutego u p. M. Jaroszyńskiej i p. J. Kulej.
Walentynkowy konkurs
Napisał nauczyciel   
   Wkrótce walentynki! Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Z tej okazji zachęcam Was do wzięcia udziału w konkursie literackim.
Zadaniem jest napisanie właśnie listu.
Pracę należy napisać własnoręcznie, ocenie poddana zostanie nie tylko część merytoryczna, ale również staranność, estetyka i oryginalność wykonania pracy. List należy oddać polonistce, pani A. Sadowskiej do dnia 12.02.2016. Wyniki zostaną podane w poniedziałek, 15.02.2016 w gablocie szkolnej oraz na stronie internetowej.
p. Anna Sadowska

Nowe zasady rekrutacji do gimnazjów
Napisał nauczyciel   
Dokumenty dotyczące zasad rekrutacji do gimnazjów, dla których organem prowadzącym jest Miasto Gorzów Wlkp.
ZASADY REKRUTACJI- pobierz
 WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO GIMNAZJUM DZIECKA ZAMIESZKAŁEGO W OBWODZIE SZKOŁY- pobierz
 WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO GIMNAZJUM DZIECKA ZAMIESZKAŁEGO
POZA OBWODEM SZKOŁY- pobierz

 Uchwała Rady Miasta w sprawie zasad rekrutacji
RAZEM PRZECIW PRZEMOCY
Napisał nauczyciel   
 
  „Złość i agresja są objawami słabości. Silni są pobłażliwi."

18 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 odbył się happening „Milczący łańcuch przeciw przemocy", zorganizowany z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. M. Jaroszyńskiej, p. M. Miszczak i p. B. Stasiak. W tym dniu uczniowie bardzo licznie wyszli przed budynek szkoły. Trzymając w rękach serca i transparenty z hasłami: „PRZEMOCY MÓWIMY NIE!", „PRZEMOC TO SŁABOŚĆ", „NIE KRZYWDŹ, USZCZĘŚLIWIAJ" manifestowali swój sprzeciw wobec przemocy. Uczniowie pokazali w ten sposób, że zależy im jako społeczności szkolnej na bezpieczeństwie i wzajemnym szacunku. Nie chcą żyć w poczuciu niepewności, lęku, strachu i niepokoju.

 
Następnie uczniowie udali się do auli, gdzie pani psycholog Jowita Marzec i funkcjonariusz policji pani Agata Kądziołka-Świderska wygłosiły prelekcje na temat przemocy. Na koniec spotkania młodzież obejrzała spoty filmowe o tematyce agresji i cyberprzemocy, wśród których były filmy uczniów naszej szkoły.
 
Mamy nadzieję, że wzajemna dezaprobata wobec przemocy spowoduje zmniejszenie częstości występowania tego zjawiska. Niech naszym wspólnym hasłem będzie: „ZAMIAST PRZEMOCY, UDZIEL POMOCY".

zajęcia blokowe
Napisał nauczyciel   
 Zajęcia blokowe w styczniu -zobacz
Fotorelacja ze Szkolnych Mikołajek
Napisał nauczyciel   
  Świątecznie pozdrawiamy z Gimnazjum nr 3!
 
 
 
 

Andrzejki
Napisał nauczyciel   
 
Wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do wspólnej zabawy i mieli okazję poznać sekrety przyszłości. Przekraczając próg przyciemnionej sali, widząc nastrojowe dekoracje i palące się świeczki można było poczuć andrzejkowy klimat.
 
Każdy mógł poznać swoją przyszłość dzięki wróżbom z kubeczków, kart, kostek do gry.
 
Dla wielbicieli horoskopów przygotowano specjalny stolik z numerologicznymi przepowiedniami. Można było również poznać imię drugiej połowy przekłuwając serce.
 
Uczestnicy imprezy zostali poczęstowani ciasteczkami, w których ukryta była wróżba.
Ciekawe, czy przepowiedziana przyszłość przełoży się na rzeczywistość... ?

Monika Jaroszyńska


Nakręć się!
Napisał nauczyciel   
   Nie zwlekaj! Zainspiruj się filmem z Filmoteki Szkolnej i do dzieła!!!

 


Zapraszam do współpracy-liderka Filmoteki Szkolnej, Małgorzata Miszczak

W świecie mydlanych baniek
Napisał nauczyciel   
 18.11.2015r. (środa) odbyły się w naszym Gimnazjum nr 3 po raz drugi zajęcia Koła Fizycznego z udziałem uczniów SP 17.
Ponownie gościliśmy w fizycznym świecie uczennicę klasy 1b SP 17, Gabrysię. Tym razem gościliśmy w świecie baniek mydlanych. Odbijaliśmy bańki, formowaliśmy bańkę w bańce, a nawet robiliśmy „bańkowe pajęczyny".
 
Na kolejne zapraszamy 16.12.2015r. (środa), godz.14.25, gabinet nr 20, Gimnazjum nr 3.
Na koniec każdych zajęć uczestnicy otrzymują opis doświadczeń (pobierz) , które mogą w domu (przy nadzorze kogoś dorosłego) wykonać sami. 

Dziękuję pięknie uczennicy SP 17 za udział. Serdecznie zapraszam na kolejne zajęcia!!!!
Weronice (asystentce) dziękuję za ogromne zaangażowanie.

 
 nauczyciel - Anna Czarnecka

Trójkowe spotkania z... przyrodą
Napisał nauczyciel   
 
  19.11.2015 w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 odbyła się projekcja filmu Artura Homana pt: "Rytmy natury w Dolinie Baryczy".

Akcja była zorganizowana przez nauczycielki: biologii Panią Iwonę Pacześną oraz języka niemieckiego i pasjonatkę przyrody, Panią Ewę Szymońską. Po projekcji, która odbyła się w kameralnym gronie, rozmawialiśmy na temat walorów obejrzanego filmu oraz autorskich zdjęć natury Pani Ewy.

Całość dopełniła rozmowa telefoniczna z twórcą filmu, w której mogliśmy poznać tajniki powstawania tego dzieła.

Osobiście wyszłam ze spotkania usatysfakcjonowana. Film przybliżył mi życie w Dolinie Baryczy, co dla mnie, jako dla osoby uwielbiającej przyrodę było naprawdę ciekawe i fascynujące. Jedyną wadą spotkania była mała frekwencja, a szkoda - ludzie nie wiedzą ile tracą oddalając się od przyrody i zatracając w wielkomiejskim szumie.


Monika Stechlińska-Szylka, uczennica klasy III a LO

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Napisał nauczyciel   
 
  Dzień Życzliwości i Pozdrowień
„Łagodzić spory, umacniać przyjaźnie, zachęcać
i uczyć ludzi miłości i życzliwości,
a odwodzić od nieżyczliwości i nienawiści
-czyż to nie najbardziej przystoi człowieczeństwu?"

Andrzej Frycz Modrzewski

W czwartek, 19 listopada, w naszej szkole działać będzie „Skrzynka Życzliwości". Samorząd Uczniowski zachęca do przygotowania na ten dzień pozdrowień, życzeń dla przyjaciół, znajomych lub nauczycieli i zapisaniu ich na karteczkach lub laurkach. Pamiętajcie, aby napisać do kogo mają trafić. Następnie w piątek, 20 listopada, wszystkie listy dostarczane będą do adresatów.
Czy będzie to dzień pełen uśmiechu, miłych słów, ciepłych spojrzeń i serdecznych gestów? Zależy tylko od Was!

Opiekun SU, p. Monika Jaroszyńska


WYNIKI KONKURSU O MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE
Napisał nauczyciel   
 
Najwyższe wyniki z etapu testowego uzyskali :
1.Koropczuk Wiktor 27p
2.Ostrowski Jakub 25p
3.Jocz Aleksandra 24p

Najciekawsze portrety Marii Skłodowskiej- Curie wykonali:

1.Furmaniuk Natasza
2.Rzetelna Gabriela
3.Koropczuk Wiktor

Zwycięzcom Gratulujemy a wszystkim pozostałym uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie!

organizator konkursu

p. Jolanta Kulej


Trójkowe spotkania z... przyrodą
Napisał nauczyciel   
Zapraszamy wszystkich uczniów Gimnazjum nr 3 i III Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Szafera do Pracowni Filmoteki Szkolnej na „Trójkowe spotkania z ... przyrodą".
 

Rusza KINO PAUZA!
Napisał nauczyciel   
Już w najbliższy czwartek, i każdy następny, na długiej przerwie w Pracowni Filmoteki Szkolnej odbędą się projekcje filmów animowanych! Prezentowane będą ciekawe, krótkie animacje z pakietu filmów Filmoteki Szkolnej, Ninateki oraz szkolne produkcje, czyli filmy uczniów Gimnazjum nr 3.
Filmy pokazywane będą w tematycznych cyklach: "Miesiąc z Tomkiem Bagińskim", "Literatura na ekranie", "W świecie bajek",  "Sztuka animacji", "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Czeka nas zatem spora dawka dobrych filmów oraz dyskusje na ich temat.  Inicjatorką filmowych długich przerw jest nauczycielka języka polskiego, pani Magdalena Steblecka-Jankowska. Zapraszamy!

Zjawy i upiory w Gimnazjum nr 3
Napisał nauczyciel   
 
  W piątek, 30 października Samorząd Uczniowski zorganizował z okazji Halloween konkursy dal klas: konkurs na najładniejszą dynię i na najlepsze przebranie.
 
 
W tym dniu wchodząc do szkoły można było podziwiać piękne dynie przygotowane przez każdą z klas, a podczas przerwy obserwować różne zjawy, które przechadzały się po korytarzu szkoły.
 

Rozstrzygnięcie konkursów odbyło się podczas długiej przerwy. Mimo że każda z klas wykazała się dużym zaangażowaniem i kreatywnością, to zwyciężyła klasa 1a, zdobywając łącznie najwięcej punktów.

 
 
 Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym dziękujemy za udział.
Opiekun SU, Monika Jaroszyńska
KOŁO FIZYCZNE dla SP 17
Napisał nauczyciel   
21.10.2015r. (środa) odbyły się w Gimnazjum nr 3 pierwsze zajęcia Koła Fizycznego z udziałem uczniów SP 17.
  
Wraz z uczennicą 1 klasy SP17 oraz z asystentką Weroniką Olszowiak (z kl. 3c gimnazjum), wykonywaliśmy doświadczenia fizyczne domowymi sposobami, tzn. wykorzystywaliśmy składniki, które znaleźliśmy w kuchni, w naszych domach i dzięki nim potwierdzaliśmy obecność fizyki wokół nas.
 
Zajęcia koła fizycznego będą odbywały się cyklicznie. Na kolejne zapraszamy 18.11.2015r. (środa), godz.14.25, gabinet nr 20, Gimnazjum nr 3.
Na koniec każdych zajęć uczestnicy otrzymują opis doświadczeń, które mogą w domu (przy nadzorze kogoś dorosłego) wykonać sami.

Dziękuję pięknie uczennicy SP 17 za udział. Serdecznie zapraszam na kolejne zajęcia!!!!
Weronice dziękuję za ogromne zaangażowanie.

nauczyciel - Anna Czarnecka


Dawid wśród najlepszych siatkarzy!
Napisał nauczyciel   
 
Dawid jest uczestnikiem programu S.O.S. i zawodnikiem klubu GSZS Gim3 Gorzów Wlkp. Gra na pozycji środkowego. Trenerem klubowym Dawida jest Waldemar Malinowski.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tomasz Gornow
S.O.S. Gorzów Wlkp.

Polub nas na facebooku: https://www.facebook.com/GSZS-Gim3-Gorzów-Wlkp

 
 
Uwaga! Konkurs!
Napisał nauczyciel   

 „Nikomu z nas życie, zdaje się, bardzo łatwo nie idzie,
ale cóż robić, trzeba mieć odwagę i głównie wiarę w siebie,
w to, że się jest do czegoś zdolnym i że do tego czegoś dojść potrzeba.A czasem wszystko się pokieruje dobrze, wtedy kiedy najmniej się człowiek tego spodziewa"
Z okazji 148 rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej - Curie zapraszam wszystkich uczniów gimnazjum do udziału w Szkolnym Konkursie wiedzy o Marii Skłodowskiej- Curie.
Konkurs będzie składał się z dwóch odrębnych etapów:
- test wiedzy na temat życia i osiągnięć M. Skłodowskiej - Curie
- konkurs plastyczny (portret M. Skłodowskiej- Curie)

Prace plastyczne należy dostarczyć do gabinetu nr 18 do Pani Jolanty Kulej do 03.11.2015r.
Test wiedzy odbędzie się w przeddzień rocznicy urodzin 6.11.2015 o godzinie 8.00 w gabinecie nr 18 (osoby chętne do udziału w konkursie proszone są o zgłoszenie się do P. Jolanty Kulej do 30.10.2015).


Spotkanie z reżyserem, czyli lepszej lekcji z filmem być nie mogło!
Napisał nauczyciel   
  
 W minionym tygodniu w kinie Helios, uczniowie z klasy 3b i 3a Gimnazjum nr 3 oraz 2a III LO uczestniczyli w spotkaniu z cyklu „Kino na Temat” z udziałem reżysera filmu pt.”Karbala”, Krzysztofem Łukaszewiczem.
Film ten to fascynująca opowieść o jednej z największych współczesnych bitew z udziałem polskich żołnierzy. Po projekcji mieliśmy wyjątkową okazję spotkania oko w oko z reżyserem i zadania trudnych pytań. Rozmawialiśmy o walce z własnymi słabościami oraz o tym kim jest współczesny bohater. Podczas spotkania Krzysztof Łukaszewicz odkrył przed nami najciekawsze kulisy powstawania „Karbali”. Dowiedzieliśmy się m.in. że film inspirowany jest prawdziwą historią ppłk. Grzegorza Kaliciaka, który dowodził oddziałem polskich i bułgarskich żołnierzy w Karbali. Jako uczestnik tamtych wydarzeń był również konsultantem merytorycznym filmu. Część zdjęć kręcona była na Bliskim Wschodzie w Jordanii. Niemałym zaskoczeniem było to, że wiele scen powstało w Polsce, chociaż cała akcja filmu dzieje się w miejscowości Karbala. Świetną kreację aktorską zaprezentował Bartłomiej Topa, który wcielił się w postać ppłk. Grzegorza Kaliciaka.
 

Podsumowując: kinomaniacy z Trójki mają nadzieję, że  jeszcze wiele razy będzie okazja do udziału w tak ciekawej lekcji z filmem, jaką było spotkanie z "Karbalą" i reżyserem  Krzysztofem Łukaszewiczem.

Opiekun koła filmowego, Małgorzata Miszczak


Uwaga! Konkursy Filmoteki Szkolnej
Napisał nauczyciel   
 

Skrytykuj i zostań Jurorem Międzynarodowego Festiwalu „Ale kino!”

 

Zabytkomania – konkurs który łączy historię i film


Kocham Cię szkoło.... czyli Dzień Nauczyciela w Gimnazjum nr 3
Napisał nauczyciel   
 
 Uroczystość rozpoczęła się od piosenki, którą wykonały uczennice gimnazjum „Dni, których jeszcze nie znamy" oraz życzeń, które złożyli naszym nauczycielom przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu wszystkich uczniów.
 
Następnie do udziału w turnieju „Kocham Cię szkoło.." prowadzący zaprosili drużynę nauczycieli oraz drużynę uczniów. W zabawie uczestnicy sprawdzani byli z wiedzy na temat naszego gimnazjum np. Ile map znajduje się w gabinecie historycznym? lub Ilu uczniów liczy nasze gimnazjum?
Choć walka była wyrównana ostateczne starcie wygrali uczniowie.
Na koniec uroczystości rozstrzygnięty został Plebiscyt na Super Nauczyciela Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp., którym została bezapelacyjnie Pani Elżbieta Noworyta.
Serdecznie gratulujemy!!! 
 
 

Jolanta Kulej


Sukces naszych uczennic!
Napisał nauczyciel   
  9.10.2015r. uczennice naszej szkoły: Julia Kłosek-kl. IIIA, Maja Jankowska-IIA, Agata Makarska- Guzikowska IIA i Milena Majewska IB wzięły udział w międzyszkolnym konkursie „Na kulturalnym szlaku Gorzowa".
Projekt polegał na oprowadzeniu pozostałych uczestników oraz jury po wylosowanym wcześniej obiekcie kulturalnym. Zadaniem naszej drużyny było zaprezentowanie WiM Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wlkp. Przygotowując się do konkursu, wiele czasu spędziłyśmy w dziale regionalnym poszukując informacji na temat starej części biblioteki, czyli willi Elżbiety i Hansa Lehmannów. Zbierałyśmy również dane dotyczące nowoczesnego gmachu i jego zasobów.
W czasie prób w pięknych odrestaurowanych wnętrzach willi, mogłyśmy poczuć magiczny klimat i przenieść się do początków ubiegłego stulecia. Julka i Maja zostały w pełni wykwalifikowanymi przewodniczkami, Agata wcieliła się w ducha Pani Elizabeth, a Milena zajęła się oprawą muzyczną, pięknie grając na skrzypcach. Nasz wysiłek został doceniony, ponieważ Gimnazjum nr3 zajęło II miejsce. GRATULACJE DLA DZIEWCZYN!!!
W dniu konkursu mogłyśmy również zobaczyć wnętrza i poznać historię innych gorzowskich zabytków: Muzeum Lubuskiego, Teatru im. J. Osterwy, Pałacu Ślubów, Pałacu Biskupów, Spichlerza, Filharmonii i Aleję Gwiazd . To było bardzo ciekawe doświadczenie.
Opiekun zespołu
Dorota Szymankiewicz

Dzień chłopaka
Napisał nauczyciel   
Chłopcy uczcili je ubierając się w krawaty dzięki temu zyskali nietykalność odpowiedzi. Mogli również zdobyć zaszczytny tytuł Najsympatyczniejszego Chłopaka Gimnazjum nr 3 - miano to przyznawały dziewczyny w tajnym głosowaniu. Poza tym chłopcy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w licznych konkursach zorganizowanych i przeprowadzanych przez dziewczyny z Samorządu. Mogli zatem rywalizować w następujących dziedzinach:
Mistrz krawiectwa - przyszywanie guzików na czas
Mistrz makijażu - malowanie koleżanek z klasy
Omnibus - test wiedzy nt. Poznać kobietę!
W organizowanych zawodach bezkonkurencyjna okazała się klasa III B, zaś Najsympatyczniejszym Chłopakiem okazał się Maciej Dziekoła z klasy I B.
Dziękujemy za udział w obchodach i zapraszamy za rok wszystkich chłopaków.
Serdecznie gratulujemy!!
część żeńska Samorządu Uczniowskiego
redagowała: Jolanta Kulej
 
 
 

Europejski Dzień Języków Obcych
Napisał nauczyciel   
 
W piątek 25 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w naszej szkole miał miejsce szereg imprez. Przez cały dzień wszyscy chodziliśmy z karteczkami, na których były ciekawe przysłowia, idiomy i powiedzenia w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim i włoskim. Odbył się konkurs na stroje - każda klasa przyszła ubrana w barwy wylosowanego kraju. Konkurs ten wygrała klasa 2A, która nosiła na sobie barwy Litwy. 
 
 Uczniowie gimnazjum mieli również przygotować potrawę albo deser z wybranego kraju. Najlepsza okazała się tu klasa 1B, która przyrządziła potrawę z Węgier. Korytarze zostały ozdobione przez plakaty promujące Dzień Języków Obcych oraz przedstawiające wyrażenia w różnych językach wykonane przez uczniów. W klasach licealnych uczniowie rozwiązywali quiz na temat języków europejskich. Na każdej przerwie w gabinecie filmowym uczniowie mogli oglądnąć fragment Shreka w różnych językach. Pod koniec dnia odbył się konkurs wiedzy kulturoznawczej z krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Oto miejsca, które zajęły poszczególne klasy:
Gimnazjum: 1) 3A, 2) 2A, 3) 2B
Liceum: 1) 2A, 2) 2B, 3) 3B
Lekcje pod krawatem!
Napisał nauczyciel   
Dnia 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Tego dnia zachęcamy wszystkich chłopców do przyjścia do szkoły w krawacie - nagrodą będzie zwolnienie z odpowiedzi ustnej.
Dodatkowo Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w międzyklasowych konkurencjach, które odbędą się podczas długiej przerwy.

Samorząd Uczniowski


Za nami AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA 2015 Wyprawa-PoPrawa
Napisał nauczyciel   
PODSUMOWANIE AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA 2015

18 września 2014 roku w Gimnazjum nr 3 jak co roku odbyła się Akcja Sprzątania  Świata. Hasłem tegorocznej akcji było:„Wyprawa -PoPrawa”.
Uczniowie wszystkich klas wykonali plakaty, posprzątali swoje gabinety, niestety nieliczni przynieśli zużyte  baterie i elektrośmieci. Ponadto wszyscy w tym dniu ubrali się na zielono., żółto i niebiesko.  Uczniowie klas pierwszych udali się na teren sprzątania czyli ul. Teatralną i Szkolną.
 
 Najciekawszą pracę plastyczną wykonali uczniowie kl. I b. Klasa ta również najliczniej  przebrała się w kolory Ziemi oraz przyniosła najwięcej elektrośmieci. W tym roku klasa I b okazała się bezkonkurencyjna i w ogólnej klasyfikacji zajęła I miejsce zdobywając 41 punktów. Drugie  miejsce zajęła klasa II b(17punktów), zaś  trzecie  ex aequo II a   i IIIa 11punktów).
 Zwycięzcom gratulujemy. Szczegółowe wyniki zawarte są w tabeli zbiorczej. Zapraszamy do dalszej zabawy w konkursach ekologicznych organizowanych w naszej szkole i przypominamy o całorocznej zbiórce zużytych baterii i elektroodpadów, które należy dostarczać do gab. 22 do p. Pacześnej.
Pamiętajmy o segregowaniu odpadów na terenie szkoły: papier, plastik, metal wrzucamy do żółtych koszy, szkło do czarnych(niebieskich koszy), zaś odpady organiczne, biologiczne do zielonego kosza.

Klasa/Konkurs

IA, Gab.19

IB, Gab.24

IIA Gab.23

IIB Gab.17

IIIA Gab.18

IIIB, Gab.44

IIIC, Gab.20

Gabinet 

4

6

5

4

4

0

6

Konkurs plastyczny

2

10

3

2

5

0

2

Chodź pomaluj mój świat…

2

59%

10

92%

3

88%

2

81%

2

67%

1

41%

5

 89%

Baterie

1 kg=1 pkt

0

1

0,72kg

0

0

0

2

2kg

0

Elektrośmieci

1 szt.= 1 pkt

0

14

0

9

0

0

0

Suma punktów

8

41

11

17

11

3

13

Miejsce

V

I

III

II

III

VI

IV


OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNY EKO-PLANETA 2015
Napisał nauczyciel   

 Zapraszam chętnych uczniów do udziału w Ogólnopolskim w Konkursie Ekologicznym EKO-PLANETA 2015.
Hasłem tegorocznej edycji jest: "Drzewa i krzewy w Polsce". Uczeń może wykonać na ten temat pracę indywidualną (album, technika dowolna- rysunek, wiersz, zdjęcia, max. 10 kartek A4 - do końca grudnia 2015) lub wziąć udział w teście wiedzy na w/w temat - 01 marca 2016.
Koszt udziału to 9 zł. Zgłoszenia przyjmuje p. Iwona Pacześna do 05 października 2015.
 
Nasz nauczyciel z nagrodą PISF!
Napisał nauczyciel   
  
Miło nam zakomunikować, iż pani Małgorzata Miszczak została laureatką prestiżowej nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
 
 
Nagrody PISF przyznawane przez Kapitułę pod przewodnictwem Agnieszki Odorowicz, dyrektor PISF wręczone zostały 16 września br. na uroczystej gali podczas 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni.
 
 
Są to jedyne polskie nagrody za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina. Pani Małgorzata otrzymała nagrodę w kategorii Edukacja młodego widza, jako liderka Filmoteki Szkolnej w województwie lubuskim.
 
 
 

Nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. Kategorie, w których przyznawano te zaszczytne wyróżnienia, to m. in. krajowe wydarzenie filmowe, książka o tematyce filmowej, dyskusyjny klub filmowy, krytyka filmowa, dystrybucja polskiego filmu, rekonstrukcja cyfrowa dzieł polskiej kinematografii, edukacja młodego widza.

 Materiał Filmoteki Szkolnej -zobacz
Pani Małgorzacie gratulujemy i  życzymy kolejnych sukcesów!

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnia >>

Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 7 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: